20. märts 1996 kell 22:00

Sadakond rohelist kaarti edasikindlustuseta

Salva Kindlustuse asepresidendi Toivo Voidi sõnul sõlmis Alba Salva kindlustusseltsiga lepingu kaks aastat tagasi. Kokku andis Salva Albale edasimüümiseks kakssada rohelist kaarti, mille müügist maksis Alba tagasi vaid umbes 30 kaardi eest.

Alba väitel autokindlustust rohkem ei müüdud, kuid Salva on suutnud tagantjärele tuvastada vähemalt 160 rohelise kaardi müüki. Autokindlustuse rohelise kaardi hind on sõltuvalt kindlustusajast ja sõidukist 700--20 000 krooni.

Voit ütles, et Alba valeväidete tõttu oli üle saja rohelise kaardi kasutusel ilma edasikindlustuseta. Salva Kindlustuse asepresident kinnitas, et ühelgi rohelise kaardi ostnul pole õnneks mingit õnnetust juhtunud. Voidi arvates peaks Alba müüdud kaartide kehtivustähtajad tänaseks möödas olema.

Lisaks Salva Kindlustusele taotlevad Alba pankroti väljakuulutamist ka Leedu kindlustusselts Preventa ja Läti kindlustusjärelevalveamet.

Preventale on Alba võlgu 23 000 dollarit ja Läti kindlustusjärelevalveametile 55 000 dollarit. Alba oli 4000 dollarit võlgu ka Prantsusmaa kindlustuskompaniile Coris.

Alba tegevuslitsents tühistati 1995. aastal.

Hetkel kuum