18. aprill 1996 kell 22:00

Rendilepingu ehtsus on kahtluse all

Kohus otsustas ASilt Sindent välja nõuda kõik rendilepinguga seonduvad dokumendid, allrendilepingud ja kommunaalteenuste tasumist tõendavad dokumendid.

Sindenti tegevdirektor Gotthard Blösi väitel tuleb Lembitul, juhul kui rendileping Lembitu initsiatiivil lõpetatakse, hüvitada Viru 11 hoonesse tehtud investeeringud viiekordses summas (investeeringuid on väidetavalt üle miljoni krooni). Kinnitamata andmeil olid algselt niisuguse trahvikohustuse asemel sõnad, mis nõudsid rendilepingu lõpetamisest kuus kuud ette teatama.

Lembitu ja Sindenti suhted muutusid teravaks jaanuaris, kui erastamisagentuur (EEA) oli müünud 51% RASi Lembitu aktsiatest ASile Rajaleidja. Kohtule esitatud hagiavalduses palus Lembitu esindaja vandeadvokaat Aivar Pilv tunnistada kui seadusevastane tehing kehtetuks 1992. aastal sõlmitud leping, mille kohaselt andis RAS Lembitu hoone Viru 11 ASile Sindent 2012. aastani rendile.

Sel nädalal esitas samalaadse hagiavalduse Sindenti vastu ka EEA ning kohus liitis selle Lembitu hagiavalduse arutamisega.

EEA ettevõtete osakonna juhataja Malle Soidla on kinnitanud, et ilmsiks tulnud 1994. aasta sügisel vormistatud protokolli kohaselt läks Viru 11 tervikuna korruste kaupa Sindentile üle, nii et Lembitu käsutusse ei jäetud ühtegi ruumi.

Pärast 51protsendi aktsiate müüki ASile Rajaleidja üritas Lembitu uus juhtkond kätte saada kogu ettevõtte raamatupidamisdokumentatsiooni, kuid seda takistasid AS Sindent ja ka Lembitu endine peadirektor Enno Müür.

Raamatupidamisega tutvumiseks oli sunnitud sekkuma majanduspolitsei, kes on algatanud kriminaalasja Müüri suhtes.

Eelistungit jätkatakse 5. juunil. ÄP

Hetkel kuum