Targo Rausi sõnutsi tingis osaluse müügi kahe firma strateegia lahkuminek.
«Panga asi on rohkem kontsentreeruda pangandustegevusele, Talinvestil on igasuguseid muid tegevusi,» selgitas Raus.
Tema sõnade kohaselt moodustavad Talinvestile kuuluvad ettevõtted grupi, mille teenindamine näiteks laenude näol muutus pangale keeruliseks.
Rausi jutu järgi tekkis probleem sellest, et ettevõtted liidetakse ühe omaniku külge, kui ettevõttes on osalus üle kindla protsendi.
Seetõttu tekkis situatsioon, kus näiteks Kalev oli Tallinna Panga tütarfirma ja talle laieneksid analoogilised piirangud finantstehingutes, nagu laienevad panga tütarfirmale, märkis Raus. «Täna on Kalev meie jaoks samasugune klient nagu iga teine suurfirma,» lisas ta.
Tallinna Pangale kuulunud aktsiad ostis tagasi Talinvest. «Ilmselt jagavad nad selle (panga senise osaluse -- toim) tänaste omanike vahel ära,» lausus Raus.
Tallinna Pank müüs pangale kuulunud aktsiad Talinvestile tagasi ligi kahekordse nimiväärtusega. Pank teenis tehingu pealt sama palju, kui ta oli Talinvesti investeerinud, ehk veidi alla miljoni.
Raus märkis, et Tallinna Pank on loonud oma investeeringute osakonna, mis tegeleb portfelli haldusega jms. «Seni saatsime kliendi Talinvesti, nüüd hakkame neid teenuseid pakkuma oma nime all,» lausus Raus.
Ta lisas, et aktsiate müümisele vaatamata Tallinna Panga ja Talinvesti kooseksisteerimine jätkub. «Talinvest on nüüd panga jaoks lihtsalt üks suur klient,» märkis Raus.