7. mai 1996 kell 22:00

Standard murrab üle ookeani

Lepingule kirjutavad alla American Eagle Trading Company president John McDonald ja ASi Standard kommertsdirektor Enn Veskimägi.

AS Standard hakkab Ameerikasse eksportima büroomööblit, mis moodustab 90 protsenti mööblifirma toodangust. Esimesed mööblitarned on planeeritud tuleva aasta algusesse.

Leping tähendab Standardile käibekasvu kuni viiendiku võrra, ütles Enn Veskimägi. Eelmisel aastal oli Standardi müügikäive ligi 100 miljonit krooni. Toodangust neli viiendikku müüdi Eestis, lääneturul müüs Standard puutööliidu andmetel alla 10 protsendi toodangust.

Läbirääkimised USA firmaga algasid eelmise aasta augustis ja Veskimägi sõnul on sõlmitav esimene üksikasjalik leping. «Lepingus on punkte, millest ei osanud undki näha,» tõdes ta. Näiteks ameeriklaste esindaja viibib kolme esimese partii pakkimise juures, märkis Veskimägi.

Lääne ekspordikanalite avamiseks võtab Standard tööle ka ekspordidirektori. Veskimägi ütlusel on firma tulevane aktsionär Baltic Investment Fund leidnud viis kandidaati Soomest ja Rootsist. Otsime ka Taanist, lisas ta. «See on kallis mees, aga väga vajalik,» kinnitas Veskimägi.

Praegu käivad Standardil eelläbirääkimised ka ühisfirma loomiseks ühe Taani tootjaga pehme mööbli valmistamiseks Mustamäe tsehhis, märkis Veskimägi. Probleem on aga, kellele kuulub tootmishoone alune maa, lisas ta. «Kesksuvel loodame asjaga ühele poole saada,» kommenteeris Veskimägi.

Käesoleval aastal on Standard planeerinud investeerida seadmete uuendamiseks ja turukanalite avamiseks 12 miljonit krooni, teatas Veskimägi.

Hetkel kuum