9. mai 1996 kell 22:00

Vahetus Eesti Fosforiidi peadirektor

Mehis Luik teatas, et lahkus 15. aprillil peadirektori kohalt, kuna on täitnud ülesanded, mis talle töölepingu kohaselt Eesti Fosforiidi pedirektorina tööle asumisel pandi.

«Minu ülesandeks oli valmistada Eesti Fosforiit ette erastamiseks ning töötada välja selle ettevõtte äriplaan,» rääkis ta.

Eesti Fosforiidis töötamist iseloomustas Luik kui küllaltki konkreetsete ülesannete täitmist. Seisma on pandud seni ettevõttele kahjumit toonud ettevõtmised ning kasutoovad tegemised on ellu turgutatud. «Suur töö oli, et sai lõpetatud möödunud aastal 10 miljonit krooni kahjumit andnud väetiste tootmine.

Üleeile erastamisagentuuri nõukogu poolt vastuvõetud otsust Eesti Fosforiidi riigiaktsiate erastamisest kommenteeris Luik, et see oli täpselt see, mida äriplaanis planeeriti.

Oma järgmise töökoha kohta ütles Luik, et ta pole veel töölepingut sõlminud, kuid suure tõenäosusega hakkab ta edaspidi tööle Kemira Agro Eesti aktsiaseltsi tegevdirektorina. Samuti jätkab ta tööd ASi Ceosil juhatuse esimehena.

Luige asemel on Eesti Fosforiidi peadirektoriks määratud temaga koos ettevõttesse tulnud senine haldusdirektor Ain Tats.

Hetkel kuum