12. mai 1996 kell 22:00

Soomlaste Karhu jõudis Eestisse

Grandell Balticu koostööpartneri Tiit Sääse sõnul loodab Karhu Oy saavutada aasta lõpuks Eestis viie kuni seitsme miljoni kroonise müügikäibe. Sääsk rääkis, et Eestis on plaan tänavu avada viis-kuus kauplust või müügiboksi Kärdlas, Pärnus, Tallinnas jm.

Karhu boks Saaremaa kaubamajas on 20--30m². Koostöö Grandell Balticuga toimib kaubamaja direktori Riho Kilumetsa sõnul nii, et kaubamaja tellib ja ostab mudelid, Karhu esindaja varustab neid info ja näidistega.

Grandell Balticul on litsents Karhu kaubamärgi toodete valmistamiseks ning turustamiseks Baltimaades ja endistes NSV Liidu maades. Karhu ida poole suunatud projekti järgmisel etapil minnakse Sääse sõnul Lätti, Leetu, Valgevenesse, Ukrainasse ja Venemaale.

Sääsk märkis, et suur osa Eestis müügile tulevatest Karhu kaubamärki kandvatest rõivastest on valmistatud Eestis. Neid on õmmelnud Saaremaa õmblusfirma Adniel ja hakkavad õmblema veel paarkümmend õmblusfirmat Eestis. Sääsk prognoosis Karhule Eestis suuremat läbimüüki just rõivaste alal, kuna jalatsite osas on turul palju sala- või võltskaupa.

Grandell Balticu juhatuse esimees Nils Grandell ei nimetanud Eestisse tehtavate investeeringute suurust. Ta märkis, et Karhu sortimendist Eestis on 70% rõivastus, 30% jalatsid ja sporditarbed.

Hetkel kuum