13. mai 1996 kell 22:00

Reisisihina võidutseb Pariis

Reisibüroo Eutouri andmeil on autoturistide huvi Prantsusmaa ja Madalmaade vastu märgatavalt kasvanud. Ometi ei tähenda see ohtu ülimugavate lennureiside või odavate bussireiside korraldajatele, kelle toode erineb välismaa reisikorraldajate poolt pakutavast tunduvalt.

Nii võimalustelt kui hinnalt eralduvad ülejäänutest Reisiekspert, Vespal ja Baltic Tours, kes püüavad pakkuda kliendile teistest enam mugavusi. Vespal jätab seejuures lahtiseks kogu ekskursioonide valiku, Reisiekspert aga on turisti elementaarseks harimiseks lülitanud paketti nii Pariisi kui Londoni olulisemad vaatamisväärsused.

Baltic Tours on aga koostanud ekskursioonide paketi, millest sobivad võib juba enne reisi broneerida ja tasuda. Belgia puhul pakub kataloog kolme ekskursiooni keskmise hinnaga 400 Eesti krooni, Prantsusmaal kümmet huviretke orienteeruvas hinnavahemikus 380--2210 krooni ja Hollandis seitset ligikaudses hinnaskaalas 95--1120 krooni. Üksnes Amsterdamis võib muuseumidele pühendada nädalaid. Vespali vahendusel tellitakse usinalt kõikvõimalikke teatri-, kontserdi- või varieteepileteid.

Tensi Reisid ja Trajektoorreisid on sättinud oma ringreisid sihtpunktis toimuvate üritustega samale ajale. Vaatamata paarile ööle bussis tundub nende tihe ja sisukas programm ahvatlev, kuna suurejoonelised linnatänavail peetavad kehamaalinguvõistlused on Eestis ilmselt kauge tulevik nagu ka tegijaile kulukas ilutulestiku festival. Tensi Reisi kliendid satuvad Pariisi vabariigi aastapäeval: 14. juulil toimub Pariisis vabaõhukontsert uhke ilutulestikuga. Kolme päeva jooksul külastatakse kultuurilisi vaatamisväärsusi, mille hulgas käiakse ka E. Viiralti haual Per Lachaise kalmistul. Keda huvitavad lossid, võib osta 60frangise päevapileti. Nädalane pääse maksab 170 franki.

Vabal ajal võiks Prantsusmaal külastada ka veini- või ?ampanjakeldreid, kus ekskursioon koos degusteerimisega maksab Eutouri andmeil ca 50 Prantsuse franki, koos suupistete või tugevama einega 70--200 franki.

Trajektoorreiside paketid on koostatud kliendisõbralikult -- sihtpunkti saab sõita kas lennukiga või bussiga läbi Poola. Lennureis on 3500 krooni kallim, kuid säästab tempoka elurütmiga inimesele koguni neli päeva.

Kuurorte pakuti seekord vaid kaks: Nizza ja Vittel Pariisi külje all.

Hetkel kuum