23. mai 1996 kell 22:00

Lühiuudised välismaalt

Suurbritannia meelelahutusgrupp Granada müüb 2--3 kuu pärast oksjonil maha maailma eliithotellide hulka kuuluvad 17 hotelli, sealhulgas George V Pariisis, Grosvenor House'i ja Hyde Park Hoteli Londonis, Westbury ja Plaza Athenee New Yorgis.

Hotellid kuuluvad hotelligruppi Exclusive, mille Granada omandas, kui saavutas kontrolli Forte perekonna impeeriumi üle käesoleva aasta alguses.

Samas teatas Granada, et jätab müümata neljatärnihotellide keti Meridien, kuhu kuulub 85 hotelli. REUTER-BNS

Filantroop George Soros teatas, et kavatseb finantseerida viieaastast 100 miljonit dollarit maksvat programmi, mille käigus paigaldataks Interneti ühendus Venemaa ülikoolidesse.

Houstonis peetud kõnes ütles Soros, et on endiselt mures selle pärast, et lääneriigid on lasknud mööda võimaluse luua endises Nõukogude Liidus avatud ühiskond.

Interneti võrk Venemaal soodustaks tema arvates avatud ühiskonna teket, parandaks sideteenuseid ja soodustaks hariduse edendamist kogu riigis. REUTER-ETA

Merita Panga peadirektori Vesa Vainio hinnangul ole praegu õige aeg Soome marga liitmiseks Euroopa valuutakursimehhanismiga (ERM).

«Mark on tundlik ning võib langeda spekulatsioonide ohvriks, kui ta praegu ERMiga siduda,» ütles Vaasa.

Nädala alguses ennustas Rootsi S-E Banken, et mark liidetakse eeloleval suvel ERMiga. Pank ennustab, et ühinemine toimub tasemel 3,10 Soome marka Saksa marga vastu. Praegu on kurss 3,06 FIM/DEM. STT-BNS

Valgevene valitsus kirjutas eile alla leppele luua Lada OMS ja USA Fordi ühisettevõte, mis hakkab Valgevenes autosid tootma. Esimesed 6000 autot peaksid valmima 1997. a kolmandas kvartalis. Nendeks on Ford Transit ja Ford Escort.

Valgevene valitsusele kuulub ühisettevõtte aktsiatest 26%, Fordile 51% ja Ladale 23 protsenti. DPA-ETA

Venemaa lennufirma Aeroflot kirjutas Euroopa lennukitööstuskonsortsiumiga alla rendilepingule, mille kohaselt võtab ta rendile neli Airbus A310 rahvusvaheliste liinide teenindamiseks.AP-BNS

Läti tahab piirata praegu laialt levinud ja pankade reklaamitud kodeeritud pangakontode kasutamist.

Välisajakirjanduses rahapesus süüdistatud Pareksi panga president Valeri Kargin ütles, et kavandatavad muudatused seaduses mõjutavad negatiivselt Läti pankade vahendite mahtu. BNS

Rahvusvaheline valuutafond (IMF) nimetas organisatsiooni tegevdirektori Michel Camdessus kolmandat korda fondi juhiks.

Alates IMFi tegevdirektori koha ülevõtmisest 1987. aa oli Camdessus muutnud fondi teerajajaks rahvusvahelises majanduses, aidates Venemaad üleminekul turumajandusele ning päästes Mehhiko finantsrkriisist. REUTER-BNS

Vene ärimeeste ümarlaud toetab president Boriss Jeltsini kandidatuuri juunikuistel presidendivalimistel, märkides, et tema majandusprogramm vastab eraettevõtete huvidele.

Assotsiatsioon teatas, et otsuse taga oli ka Jeltsini lubadus kuulata ärimeeste soovitusi majandusprogrammi kohandamiseks.

Ärimeeste ümarlaud esindab 92 Venemaa majandusorganisatsiooni. AP- BNS

Venemaa president Boriss Jeltsin ning maailmapanga president James D. Wolfensohn arutasid neljapäeval rahvusvahelist abi Venemaa reformiprotsessile.

Pärast kinniste uste taga toimunud kohtumist ütles Jeltsin, et loodab teha pangaga koostööd Venemaa söetööstuse rekonstrureerimisel ning majandus- ja sotsiaalreformide elluviimisel. AP-BNS

Hetkel kuum