10. juuni 1996 kell 22:00

BT ja MCI loovad üleilmse Interneti võrgu

British Telecommunications (BT) ning tema USA partner MCI Communications Corp avaldasid eile plaani luua ülemaailmne Interneti arvutivõrk, mis suurendab ülemaailmse arvutivõrgu võimsust kolmandiku võrra.

Projekt näeb ette esialgsed investeeringud umbes 200 miljoni naela ehk 307 mln dollari suuruses summas.

«Interneti turgu võib kas eirata või selle pealt tulu võtta. Me tahame olla selle arengu keskmes,» ütles BT multimeediateenuste direktor.

Concert InternetPlus-nimeline võrk pakub Interneti kasutajatele tervet hulka teenuseid, mis on kättesaadavad kohalike telefonikompaniide või online-teenuste pakkujate vahendusel.

Uus infrastruktuur võimaldab ühtlasi InternetPlusi võrgul töötada sama kiirusega kui MCI praegune 155 MB sekundis võrk USAs, pakkudes klientidele kvaliteeti. Analüütikud ennustavad, et Interneti kasutajate arv kasvab praeguselt umbes 60 miljonilt mõne aastaga 500 miljonile, intensiivistades veelgi liiklemist ülemaailmses arvutivõrgus.

Umbes 30% lisavõimsuse tulek Interneti võrku on teretulnud uudis paljudele Interneti kasutajatele, kes kannatavad praegu «liiklusummikute» all võrgus.

BT ja MCI ehitavad juurde 20 sidekeskust üle kogu maailma Euroopast Aasia ja Ameerikani. REUTER-BNS

Hetkel kuum