Artikkel
  • Kuula
    Tähelepanu! Artikkel on enam kui 5 aastat vana ning kuulub väljaande digitaalsesse arhiivi. Väljaanne ei uuenda ega kaasajasta arhiveeritud sisu, mistõttu võib olla vajalik kaasaegsete allikatega tutvumine.

    Lühiuudised

    Võimalikus kütuse maksupettuses kahtlustatav AS Doltrix kinnitas reedel, et tasub tekkinud maksuvõla 48 tunni jooksul.
    Doltrixi asepresident Ilja Trahtman teatas, et süüdistused maksuvõla kohta tulid firmale täieliku ootamatusena.
    Trahtmani sõnul täitis firma kõiki seadusest tulenevaid nõudeid, samuti aktsepteeris tollideklaratsioone AS Estonian Transoil.
    Tolliinspektuuri andmeil on kõrvale hoitud 1 536 424 krooni aktsiisi tasumisest ja 845 680 krooni käibemaksu tasumisest. BNS
    Termoili tollivaba kütuseterminaali avamine seisab 7 miljoni krooni suuruse summa taga, mis tuleb tasuda tollile kütuse eest, mille firma keelust hoolimata väljastas, ütles tolliameti peadirektor Rein Talvik.
    Talvik lisas, et kõik dokumendid terminaali avamiseks olevat Termoili kinnitusel korras, kuid tema ise nendega tutvunud pole. 7 mln kroonise summa moodustab tolliameti keelust hoolimata väljastatud kütuse hind kõigi maksudega, märkis Talvik.
    Kütust on väljastatud firmadele, mis ei tohi kütust importida, sest äriregister pole neid veel registreerinud. ETA
    Reedel peeti ringhäälingu saatekeskusest ümberformeeritud Eesti Ringhäälingute Saatekeskuse ASi nõukogu esimene koosolek.
    Eesti Telekomist valitsuse otsusega eraldatud, peaaegu kõiki Eesti televisiooni- ja raadiosaateid edastavast ringhäälingute saatekeskusest tehti aktsiaselts, et leida sellele välisinvestorit, kes soostuks sinna investeerima vähemalt 100 mln Eesti krooni.
    Ettevõtte nõukogu koosseisus on teede- ja sideministeeriumist Rein Astrik, Edvard Saarma ja Eesti Telekomi peadirektor Toomas Sõmera, rahandusministeeriumist Piret Sahk, kultuuriministeeriumist Rein Veidemann, ETVst Enn Kopli, Eesti Raadiost Peeter Sookruus, ringhäälingute liidust Tõnis Palts ja Ilmar Taska. Viimase juhitav Kanal 2 oli üle-eelmise nädala seisuga ringhäälingute saatekeskuse suurim võlglane. ÄP
    Algas augustis valmiva kahekorruselise parkimismaja ehitus Tartus E-Kaubamaja kõrval. Parkimismaja mahutab 110 sõiduautot.
    AS Estiko investeerib ehitustöödesse kaheksa miljonit krooni. Ehitavad AS Linnaehitus ja AS Lähte. ÄP
    Soome kapitalil põhinev elektroonikafirma Elcoteq loodab uue tootmishoone valmimisega Tallinnas suurendada lepinguliste allhangete mahtu kolm korda.
    Laupäeval asetasid Soome president Martti Ahtisaari ja Eesti president Lennart Meri Lasnamäel ASi Elcoteq Tallinna uuele tootmishoonele nurgakivi.
    Laiendushanke koguväärtus on 475 mln Eesti krooni, teatas Elcoteq Tallinna tegevdirektor Ilmar Petersen.
    Peterseni sõnul suurendab juurdeehitus firma lepinguliste allhangete mahtu kolm korda ning loob eeldused toota endisest rohkem kõrge töötlusastmega tooteid.
    AS Elcoteq Tallinn oli möödunud aastal Eesti suurim eksportija. Ettevõtte ekspordi kogumaht oli mullu firma andmetel 1,36 miljardit krooni. Elcoteqi osa Eesti ekspordimahust oli 6,4 protsenti. BNS
    1. juulist hakkab tööle riigisiseste raudteeliinide haldamiseks loodav riiklik aktsiaselts Edelaraudtee.
    Edelaraudtee projekti juhi Jüri Kuusiku sõnul tuleb tõsta Eesti-siseseid kaubaveotariife.
    RE Eesti Raudtee arvestuste kohaselt laekub reisijateveost aastas keskmiselt 9 mln krooni, mis peaks katma suurema osa palgafondist, ütles Jüri Kuusik kohtumisel Türi linnavalitsuse ning teede- ja sideministeeriumi esindajatega. Kaubaveost laekuvad tulud ja riiklik dotatsioon peavad katma ekspluatatsioonikulud.
    Edelaraudtee loomise järel kavandab RE Eesti Raudtee Valga--Tartu liini ja Tallinna lähiliinide munitsipaliseerimist. ETA
    Tallinna linnavolikogu keelustas kõrghoonete ehitamise Tallinna kesklinna piirkonda.
    Põhiline argument kõrghoonete vastu on vajadus säilitada vanalinna siluett, mis kõrghoonete tõttu oma atraktiivsuse kaotaks. Peetakse vajalikuks hoida kaunist vaadet nii maa kui mere poolt.
    Linnavolikogu otsus tühistab nii mõnegi ehitusplaani. Viimasel ajal on linnavalitsusse esitatud mitmeid eskiisprojekte südalinna kõrghoonete rajamiseks. Ettepanekuid on tulnud Viru hotelli juurde nn Viru II ehitamiseks, Postimaja juurdeehituseks, RETi territooriumile maailma kaubanduskeskuse rajamiseks, Ühispanga hoone püstitamiseks Tartu maantee algusesse ja kunstiülikoolile juurdeehituse tegemiseks. ETA
    Eesti suurim reisibüroo Estravel teatas, et loobus kindlustusseltside ASA, Salva, Aeromet ja Bico reisikindlustuspoliiside müügist, vahendades nüüd vaid Eesti Kindlustuse ja Seesami poliise.
    «Meie nõudmised reisikindlustuse osas on tõusnud,» ütles Estraveli peadirektor Aivo Takis. «Kõrgenenud nõudmistele vastavad praegu Eesti Varakindlustuse ja Seesami pakutavad reisikindlustuspaketid.» Takis ennustas, et tänavu müüb Estravel klientidele reisikindlustust kokku 2,2 mln krooni eest ja 80% sellest tuleb Eesti Varakindlustuse poliiside müügist. BNS
    Eesti Telefon emiteerib järgmisel neljapäeval uued kommertspaberid ning lunastab kuue kuu tagant emiteeritud kommertspaberid.
    Otto Tamme Hoiupangast ütles reedel, et uue emissiooni maht ja muud tingimused on veel lahtised.
    Eesti Telefon kavatseb emiteerida kahe aasta jooksul kommertspabereid 80 miljoni krooni väärtuses.
    Detsembri lõpus emiteeris ettevõte esimesed väärtpaberid 30 mln krooni väärtuses. Kommertspaberite tähtaeg on pool aastat ning intress 18 protsenti aastas.
    Kinnise emissiooni korraldasid ja levitasid Hansapank ning Hoiupank.
    Eesti Telefoni pressiesindaja Kaja Tampere on öelnud, et emissioon aitab Eesti Telefonil lühiajalisi rahavoogusid paremini juhtida. BNS
    Audiitorkontroll Tööstuspangas, mis on aluseks panga liitumisel Hoiupangaga, on lõppenud ning käimas on arutelu kontrolli tulemuste üle, ütles reedel Tööstuspanga juhatuse esimees Margus Hanson.
    Hoiupank on varem teatanud, et Tööstuspanga eest makstava hinna määramise aluseks saab audiitorfirma Price Waterhouse järeldusotsus.
    Margus Hansoni hinnangul võidakse liitumislepingule alla kirjutada järgmise nädala jooksul.
    Hanson ütles, et liitumise käigus jätkab Tööstuspank esialgu Hoiupanga tütarpangana, kuid hiljem saab Hoiupangaga ühtseks pangaks. BNS
    Pankrotistunud Võhma lihakombinaadi halduri, selle ostust huvitatud lihaühistu Viru ja pandipidaja Ühispanga reedestel läbirääkimistel võttis pank endale otsustamiseks järelemõtlemisaja.
    Eesti suurima loomakasvatajaid ühendava lihaühistu Viru juhatuse esimees Urmas Laht ütles, et firma on kombinaadi ostust huvitatud vaid juhul, kui selle hind ei ületa viit miljonit krooni.
    Ettevõtte pankrotihalduri Raivo Perdi sõnul on Võhma lihakombinaat panditud Ühispangale võlgade katteks 9,7 miljoni krooni eest.
    Kui pank nõustub ettevõtte müüma viie miljoni eest, kantakse ülejäänud 4,7 miljonit krooni võlgade üldmassi hulka, mida hakatakse rahuldama pärast töötajate palkade ja riigimaksude tasumist, selgitas Pert.
    Pärnu maakohus kuulutas Võhma lihakombinaadi omaniku ASi AF Pärnu pankroti välja 24. mail.
    AF Pärnu ostis pankrotistunud Võhma lihakombinaadi 1994. aasta juulis. Hiljem müüs AF Pärnu maha 50% osaluse ASis Pärnu Meierei, et päästa olukorda lihakombinaadis. Mullu oli AF Pärnu aastakäive 79 mln kr, sh Võhma lihakombinaadi 68 mln krooni. BNS
  • Hetkel kuum
Mart Võrklaev: Eesti seisab Euroopas väikeettevõtete, mitte Bolti ärihuvide eest
Euroopa Liidu käibemaksureform, millega Eesti ei nõustu, ei too Bolti-sugustele platvormidele ühtegi uut maksukohustust, küll aga neidsamu platvorme kasutavatele väikeettevõtetele ja eraisikutele, kirjutab rahandusminister Mart Võrklaev.
Euroopa Liidu käibemaksureform, millega Eesti ei nõustu, ei too Bolti-sugustele platvormidele ühtegi uut maksukohustust, küll aga neidsamu platvorme kasutavatele väikeettevõtetele ja eraisikutele, kirjutab rahandusminister Mart Võrklaev.
Nädala lõpetas punases vaid Vilniuse börs
Balti aktsiaturgudest lõpetas nädala punases vaid Vilniuse börs, mis taandus -0,13%. Balti koondindeks edenes +0,19%, Riia börs +0,35% ning Riia börs +0,77%.
Balti aktsiaturgudest lõpetas nädala punases vaid Vilniuse börs, mis taandus -0,13%. Balti koondindeks edenes +0,19%, Riia börs +0,35% ning Riia börs +0,77%.
Articles republished from the Financial Times
Reaalajas börsiinfo
Kohalikud kosmeetikaärid sirutavad tiibu. Ettevõtja: konnatiigis elamise mentaliteedist võiks üle saada Uus artiklisari “Tiir väikeärides”
Ühe jaoks algas kõik isepruunistajast, mida kuskil polnud. Teise jaoks mürgistest liimiaurudest, mis silmi ärritasid. Nüüdseks on neist saanud tõelised maailmavallutajad: kodumaist kosmeetikakaupa võib leida USAst, Dubaist ja üle terve Euroopa ning hoog ei paista raugevat.
Ühe jaoks algas kõik isepruunistajast, mida kuskil polnud. Teise jaoks mürgistest liimiaurudest, mis silmi ärritasid. Nüüdseks on neist saanud tõelised maailmavallutajad: kodumaist kosmeetikakaupa võib leida USAst, Dubaist ja üle terve Euroopa ning hoog ei paista raugevat.
Gasellid
Kiiresti kasvavate firmade liikumist toetavad:
Gaselli KongressAJ TootedFinora BankGBC Team | Salesforce
Uusi turge vallutava Eesti firma toodet jäljendavad nii hiinlased kui britid
Pärnumaal toodetud kännupuurid viisid masinatööstuse Dipperfox Euroopa kõige kiiremini kasvavate ettevõtete etteotsa, kuid ainulaadse toote menu sütitab jäljendajaid Hiinast kuni Ühendkuningriigini.
Pärnumaal toodetud kännupuurid viisid masinatööstuse Dipperfox Euroopa kõige kiiremini kasvavate ettevõtete etteotsa, kuid ainulaadse toote menu sütitab jäljendajaid Hiinast kuni Ühendkuningriigini.
ESG aruandmine nõuab partnerite nügimist. Utilitas: ka tarnijate vastuseis lahtub
Suuremad ärid hakkavad väiksemaid nügima, et ESG nõudeid täita ja kahjustavat mõju vähendada. Utilitas, kes tarneid koorma täpsusega kontrollima asus, leiab, et see süsteem toimib. “Algul oli vastuseisu, kuid täna esitavad tarnijad juba kõik andmed, mis vaja,” rääkis Utilitase keskkonna- ja jätkusuutlikkuse juht Kaire Kuldpere.
Suuremad ärid hakkavad väiksemaid nügima, et ESG nõudeid täita ja kahjustavat mõju vähendada. Utilitas, kes tarneid koorma täpsusega kontrollima asus, leiab, et see süsteem toimib. “Algul oli vastuseisu, kuid täna esitavad tarnijad juba kõik andmed, mis vaja,” rääkis Utilitase keskkonna- ja jätkusuutlikkuse juht Kaire Kuldpere.
Päikeseparkide arendaja: roheenergiat on Eestis juba rohkem, kui tarbida jõuame
Praegu on Eestis päikeseenergia tootmist juba rohkem kui 600 megavati jagu ning kui lisada siia tuuleenergia, siis enamikul tundidel läheb mingi kogus roheenergiat ekspordiks, rääkis KC Energy tegevjuht Mihkel Loorits.
Praegu on Eestis päikeseenergia tootmist juba rohkem kui 600 megavati jagu ning kui lisada siia tuuleenergia, siis enamikul tundidel läheb mingi kogus roheenergiat ekspordiks, rääkis KC Energy tegevjuht Mihkel Loorits.
Peeter Koppel: elektriautode uudsus on kadunud, turuosa on raske edasi võita Kaubandussõjast Hiina tootjatega kaotaksid tarbijad
Elektriautode esialgne vaimustus on hakanud lahtuma, kuna elektriautode kasutusmugavus pole oluliselt kasvanud ning hinnad on oodatust aeglasemalt langenud, rääkis investeerimisspetsialist ja autohuviline Peeter Koppel.
Elektriautode esialgne vaimustus on hakanud lahtuma, kuna elektriautode kasutusmugavus pole oluliselt kasvanud ning hinnad on oodatust aeglasemalt langenud, rääkis investeerimisspetsialist ja autohuviline Peeter Koppel.
Soomlased ostavad Eestist üha rohkem soodsat märjukest
Soome turistid on naasnud Tallinna sadama alkoholipoodidesse, kus märgatakse kohati isegi kahekordseid hinnavahesid kodumaal müüdava märjukesega.
Soome turistid on naasnud Tallinna sadama alkoholipoodidesse, kus märgatakse kohati isegi kahekordseid hinnavahesid kodumaal müüdava märjukesega.
Kuldne viisa tõmbab ligi: Emiraatide arendaja tahab Riiga 3 miljardit investeerida
Abu Dhabi ärimehe Mohammed Alabbari arendusfirma tahaks Riiga 3 miljardi euroga ehitada uue linnajao. Arendajad loodavad leida investoreid lihtsalt, sest Lätis saab veerandmiljonise investeeringu eest elamisloa.
Abu Dhabi ärimehe Mohammed Alabbari arendusfirma tahaks Riiga 3 miljardi euroga ehitada uue linnajao. Arendajad loodavad leida investoreid lihtsalt, sest Lätis saab veerandmiljonise investeeringu eest elamisloa.