18. juuni 1996 kell 22:00

Pärnus nädalalõpul hotellikohta ei jagu

Hotelli Strand müügijuhi Anneli Kaare sõnul oli eile järgmiseks nädalavahetuseks nende hotellis veel üksikuid vabu tubasid, kuid nädala lõpuks täituvad ka need. Nädala keskel on tema sõnul vabu tube siiski võimalik saada. Eriti tihedalt on hotell täis 4.--8. juulil, kui Pärnus toimub koorimuusikafestival, pärast seda läheb pisut lahedamaks, lisas ta.

Kaare sõnul broneerib 70% hotellikülastajaid koha ette, 30% astub sisse tänavalt. Strandi müügijuht soovitab Strandi hotellis kohtadest ilma jäänud inimestel pöörduda väiksematesse villadesse, linna lähedal asuvatesse motellidesse või Häädemeeste hotelli Valge. Üheks võimaluseks peab ta ka toa üürimist eramajades, kus ühe öö hind algab 300 kroonist. Anneli Kaare sõnul ööbib hotellikülastaja suvel Strand hotellis 1--2 ööd.

Rannahotelli peaadministraator Mare Pernik tõdes, et esimesed vabad nädalalõpud Rannahotellis on alles septembri lõpul. Lootuses, et mõned külastajad jäävad tulemata, on kohad broneeritud isegi üle 100 protsendi.

«Eelmise nädala lõpul jäi seoses halva ilmaga päris palju inimesi tulemata,» märkis ta ning lisas, et igatahes tasub enne nädala lõppu koha saamise võimalust hotellist üle uurida. Nädala keskel kõigub Perniku väitel Ranna hotelli täituvus 60% ringis.

Kesklinnas asuvas hotellis Pärnu on samuti esime-sed vabad kohad nädala lõpuks alles septembri keskel. «Sel nädalal on näiteks alates kolmapäevast hotell sajaprotsendiliselt välja müüdud,» lausus Pärnu hotelli vastuvõtutöötaja Ene Sepa. «Üle 100 protsendi me üldjuhul välja ei müü,» lausus Sepa, põhjendades seda riskiga.

Hotelli Viiking administraatori Kairi Lusika sõnul sõltub nende hotelli suvine täituvus gruppide tulekust. «Järgmine nädalavahetus on tulvil täis, ülejärgmine aga tühi,» lausus ta.

Hetkel kuum