2. juuli 1996 kell 22:00

Hoogustub Eesti ja Saksa koostöö

Spranger nentis, et Saksa erainvesteeringute Eestisse toomise toetamine on veel lahendamata probleem, kuid lubas üle vaadata võimalused, mida pakub üleminekuriikide majanduse toetamiseks loodud organisatsioon Deutsche Entwicklung Gesellschaft. Spranger lisas, et ka nende ministeerium saab toetada erainvesteeringuid garantiide andmise ja ülevõtmisega.

Spranger sõnas, et kohtumisel peaminister Vähi, president Meri ja teistega kuulis ta piisavalt argumente, miks Eestile on oluline kiire liitumine ELi ja NATOga ning lubas teha kõik endast oleneva, et seda Euroopas selgitada. Sprangeri sõnul on need plaanid tulevikus realiseeritavad.

Kohtumisel Eesti kaubandus-tööstuskoja esindajatega avaldas Spranger lootust, et liikmete arv, mis praegu on 1200, tulevikus suureneb.

Kaubandus-tööstuskoja peadirektori Toomas Tamsari sõnul tundis Spranger elavat huvi, kas riik piisavalt finantseerib Eesti kui turismimaa reklaamimist välismaal. «Vastus on lihtne, loomulikult mitte,» sõnas Tamsar.

Eesti turismifirmade liidu president Erki Urva lisas, et tänavu I kvartalis moodusta-sid 99% turistidest soomlased, kuna mujal Eestit võimaliku turismimaana ei tunta. «Valitsus eraldab selleks raha vaid suurusjärgus 3--5 mln krooni,» märkis Urva.

Hetkel kuum