7. juuli 1996 kell 22:00

Tartusse uus haldushoone

Möödunud nädalal andis Tartu linnavolikogu oma lõpliku nõusoleku administratiivhoone ehituseks kümne miljoni krooni eest võlakirju emiteerida. Tagatiseks on linnapea Väino Kull lubanud panna linnavalitsuse kasutuses olevad hooned Raekoja platsil. Uue administratiivhoone ehitamiseks kavatseb Tartu linn raha saada ka mõne südalinnas paikneva hoone müügist. Hoone esialgse variandi ehitusmaksumuseks arvestati 50 mln krooni, kuid nüüdseks on neljast korrusest saanud viis ja hoone üldpind ligi kaks korda kasvanud -- ehitusmaksumus võib kujuneda kuni 100 miljoni krooniseks. Hoone kõrvale rajatakse 150kohaline parkla.

Linnavalitsuse ehitusplaane ja volikogu neid aktsepteerivat otsust on ajalehes Postimees kritiseerinud Tartu linnavolikogu eelarve- ja majanduskomisjoni esimees, TÜ professor Janno Reiljan.

Tartusse Lille mäele hakati linna ja rajooni ühist parteimaja ehitama rohkem kui kümme aastat tagasi. Seoses EKP laialiminekuga katkesid ehitustööd ja hoone hakkas lagunema.

Poolikut objekti pakuti ülikoolile, kuid raha puudumise tõttu ei suutnud ka ülikool maja valmis ehitada. Poolteist aastat tagasi otsustas Tartu linnavolikogu Lille mäele administratiivhoone ehitada, et ühte kohta koondada Tartu tippbürokraadid, linna- ja maavalitsus. Maavalitsuse ümberkolimine pole veel kindel, sest riigile tuleb Lille mäe administratiivhoone ehituse finantseerimisest odavam endiselt omanikult praegune maavalitsuse hooneosa välja osta.

Hetkel kuum