25. juuli 1996 kell 22:00

Pärnus on küpsemas rendiskandaal

Pärnu peatänaval asuvad ruumid otsustas linnavara ameti rendikomisjon rentida ASidele Valge Salong ja Ülejõe Apteek, kes pakkusid ruutmeetri hinnaks 80 krooni. Ain Kasele kuuluva Felleri pakkumus oli 124 krooni. Rüütli tänava rendihinnad ulatuvad kinnisvaraturul 250 kroonini ruutmeetri eest.

Pärnu Postimehes kaks korda ilmunud teate järgi oli tegemist enampakkumisega, kuid valiku langetas rendikomisjon äriidee alusel.

«Kui tehakse avalik kuulutus, siis peab kuulutuse järgi ka käituma,» ütles Felleri advokaat Margo Normann.

Pärnu linnavalitsuse teatel ilmus lehes enampakkumise teade hooletuse tõttu, mille eest sai linnavara ameti juhataja noomituse.

Margo Normann märkis, et Feller reageeris enampakkumisele, seetõttu nende äriideed komisjonile ei pakutudki.

Rendikomisjoni liikme Tarmo Valgepea sõnul teadis Ain Kask väga hästi, millise konkursiga on tegemist. «Ta helistas mulle enne otsustamist ja meil oli sellest juttu,» lausus ta. «Tegemist on lihtsalt kiibitsejatega, kellel on nüüd hea haukuda, kui linnavalitsus on puhkusel.»

Renditavatesse ruumidesse tahab AS Valge Salong rajada käsitöökaupluse ja AS Ülejõe Apteek tervisepoe.

ASi Feller äriidee on teha vaidlusalusele pinnale riidepood suurt kasvu inimestele. «See lööks läbi, kuna Pärnus selline kauplus puudub,» kommenteeris Ain Kask.

Tarmo Valgepea sõnutsi on Kase äriplaan aga selge ämbrisse astumine, sest üks selline pood on juba tegevuse lõpetanud.

Tarmo Valgepea lausus, et kogu lugu on tegelikult naeruväärne. «Ain Kask on raskustes oma meestekaupluse rendi maksmisega ning keerutab ajakirjanduse abiga üles tolmu. Nende advokaadibüroo Viira ja Krinal taga on tegelikult keskerakond,» ütles Valgepea.

Margo Normanni sõnade kohaselt ei tööta nende büroos ühtegi keskerakondlast ning mõttetu oleks asja poliitiliseks ajada.

Kohtuprotsess jätkub sügisel. 2. augustil arutab olukorda Pärnu linnavalitsus.

Hetkel kuum