28. juuli 1996 kell 22:00

Ebakorrektsete dokumentidega pääseb Venemaale kergemini Luhamaa-?umilkino piiripunkti kaudu

Kui vedajal ei ole teadlikult esitada korrektseid dokumente (näiteks puudub haagise volitusel notari kinnitus), on piiriületus Venemaale targem ette võtta Luhamaa-?umilkino piiripunkti kaudu. Kuigi seadused on terve piiri ulatuses samad, järgitakse neid Ivangorodis tunduvalt rangemalt. Sealt pääsevad puudulike paberitega läbi üldjuhul autovedajad, kellel on õnnestunud Venemaa poolel ära osta terve piiripunkti töötajate vahetus. Edu on selles vallas saatnud mitmeid Narva ja Kohtla-Järve firmasid, kelle autod seisavad aeg-ajalt piiril ja ootavad neile lojaalse vahetuse tööleasumist.

Ebakorrektsete dokumentidega läbipääsemiseks ei tasu otsida piiripunktil kõige kõrgemat ülemust. Maksmise võimalusest annab märku tavaline reakontrollija. Kui autojuht vähegi aktiivsust üles näitab, mõistetakse tema dokumendid raha abil õigeks.

Soovitav on kursis olla ka mõningate järelnähtudega. Piirilt puudulike dokumentidega läbi pääsenuna võib vedaja langeda miilitsa küüsi. Viimased teostavad maanteedel tihti väga põhjalikku ja norivat kontrolli. Ka kergesti läbitaval Luhamaa-?umilkino piiripunktil on puudus. Õigemini algavad puudused pärast piiri Volokolomka maanteel. Tegemist on kuritegevuse suhtes tunduvalt ohtlikuma maanteega, kui seda on Peterburi--Moskva tee. Seetõttu on juhil soovitav sõita mööda Volokolomka teed ilma ühegi peatuseta Moskvani.

Hetkel kuum