1. august 1996 kell 22:00

Võsu ettevõtjad kurdavad juhuslikkuse üle

ärilõuna: Rannaliiva restoran

argilõuna: Sada Sanga

spordiklubi: Võsu rand

kogu pere lõõgastus: -

ööklubi: Seitsmes Taevas

külaliste majutus: hotell Rannaliiv

kultuuriasutus: Rannaklubi

Allikas: kümme Äripäeva lugejat Võsult

Pikkade traditsioonidega kuurort Võsu on kehvade ilmade tõttu puhkajate huviorbiidist välja jäänud. Ometi on seal mugavaid ööbimisvõimalusi ja toredaid söögikohti. Üksmeelselt kiidetakse teeninduskultuuri, ka kõik kohad leiab lihtsalt.

Ärilõunaks soovitati peaaegu võrdselt kolme paika. Hotell Rannaliiva restoran võitis tänu komplekssusele. Lisaks hubasele restoranile on seal konverentsisaal, restoranis eraldumisvõimalus. Hoiupanga Võsu kontori juhataja Katrin Ohobi sõnul saab seal etteteatamisel tellida ka toite, mida tavamenüüs ei ole. Äripartneriga sobib minna ka Neptuni baar-restorani. ASi Võsu toidutare juhataja asetäitja Maarika Alliksaare arvates sobiks ka modernse kujundusega grillbaar, kus on rikkalik toiduvalik.

Maitsvat argilõunat saavat vastanute sõnul pea igal sammul. Sobivad nii Rannaliiv, Neptun kui grillbaar, aga ka õllebaar Sada Sanga, Viikingi restoran ja diskoteegina tuntud Seitsmes Taevas. Saja Sanga puhul rõhutati, et see ei ole kehva seltskonnaga õllekas, vaid rahulik paik, kus saab süüa ka hilistel õhtutundidel.

Sportimisvõimalusi peavad võsulased kehvaks. Nende meelest saaks ranna ümbruses rohkem pakkuda. Tenniseväljakute otsingul tuleb suunduda Rakverre. Rannaliiva hotellis peaks olema jõusaal, kuid see on pigem hotelli elanike kasutada. Rannas peaksid olema ka vesijalgrattad ja skuutrid. Vähemalt sellekohast reklaami on märgatud.

Lõõgastumiskohtadest tuleb arvesse kaks: Seitsmes Taevas ja Neptun. Esimene on hetkel populaarsem, ent noortekesksem. Neljakümnestel soovitatakse minna Neptunisse, kuna seal pole trügimist. Kui Neptuni restoraniosa interjöör jätab soovida, siis baari osa on äsja remonditud ja igati kaasaegne ja intiimne. Samas kiidetakse diskoklubi töötajaid, kes toovad Võsule moes olevaid esinejaid.

Pereüritusi võiks kohalike elanike sõnul rohkem olla. Maarika Alliksaare arvates on need juhuslikud. Hea sõnaga meenutatakse Beefeateri pidu juuli keskel, mille korraldas Rannaklubi. Ülekaalus on kultuurilised pereüritused.

Majutusvariante on palju, kuna hotellidele-pansionaatidele on lisaks asutuste puhkebaasid. Taas võitis enim poolehoidu omapärase arhitektuuriga kaasaegne Rannaliiv. Odavate kilda liigitati Võsu Viikingi hotell, mis asub vaid mõnisada meetrit merest. Puhkebaasides on kehvad pesemisolud. Maarika Alliksaar julgeb soovitada Käsmu pansionaati ja Marati puhkekodu.

Teatrielu Võsul pole. Tõsisema muusikahuvi puhul sõidetakse Rakverre või Tallinna, ehkki toimub muusikaakadeemia tudengite kontserte. Võsu selle suve tippsündmuseks peeti muusikapäevi, kus pearõhk oli puhkpillidel ja dzhässil. Kontserdid toimuvad vabas õhus ja Rannaklubis. Näitusepaigana teatakse Kunstikuuri.

Hetkel kuum