4. august 1996 kell 22:00

Hansapanga aktsiaga registreeriti turu suurim tehing

Seni Eesti väärtpaberituru suurima tehingu käigus vahetas omanikku 200 000 Hansapanga aktsiat, mis on peaaegu üks protsent panga 197 miljoni krooni suurusest aktsiakapitalist.

Panga aktsiaturgude osakonna juhataja Tõnu Peki sõnul on vara tehingu mõju kommenteerida, kuna tehingu sooritajad ei ole teada.

Kuna Eestis pole maaklerit, kes oleks nõus võtma endale sellist positsiooniriski, on tõenäoliselt tegemist lääne investorite vahelise börsivälise tehinguga, millest ilmselt osapooled enne tehingu sõlmimist börsi teavitasid, lausus Hansapanga börsimaakler Märt Meerits.

Börsi tehingustatistikas kajastub tehing tavalise börsitehinguna, ütles Tallinna väärtpaberibörsi esindaja Ago Haabpiht.

BNSile antud intervjuus pidas Meerits sellises mahus tehingut Eesti väärtpaberiturul tervitatavaks.

Ühispanga väärtpaberimaakleri Priit Järviste sõnul pole nii suuremahulise tehingu puhul tegu tavalise aktsiate liigutamisega.

Viimase nädalaga on Hansapanga aktsia võrreldes teistega teinud läbi suurima hinnatõusu, jõudes 25. juuli 87,49 kroonilt neljapäeva õhtuks 91,32 kroonile.

Väärtpaberispetsialistide arvates on tõusu põhjuseks Hansapanga head poolaasta majandustulemused ning Hansa Liisingu tulemused.

Cresco Väärtpaberite ASi tegevdirektori Sulev Raigi sõnul on Hansapanga aktsia Forekspanga järel üks odavamaid pangaaktsiaid.

«Hansapanga aktsia hinna tõusu oodati juba ammu ning hetkel on aktsia suhtes märgata üleüldist huvi suurenemist,» lausus Priit Järviste.

«Tõenäoliselt pidasid investorid kasulikumaks investeerida odavasse Hansapanga aktsiasse kui osta kallist Tallinna Panga või Ühispanga aktsiat,» ütles Forekspanga peadiiler Tõnu Vanajuur.

Hetkel kuum