4. august 1996 kell 22:00

Venemaa valitsuse võlakirjad populaarsed

Sidorova sõnul kaupleb Innovatsioonipank kolme- ja kuuekuuliste ning pikaajaliste ehk üle aastaste võlakirjadega, mille nominaalväärtus on miljon krooni.

Investorid tunnevad suuremat huvi kuuekuuliste obligatsioonide vastu, mille tootlus küünib 148 protsendini, rääkis Sidorova. Esmaskauplemine on kolmapäeviti ning järelturg kõigil teistel tööpäevadel, ütles Sidorova.

Venemaa väärtpabereid peavad spetsialistid investoritele atraktiivseiks nende kõrge tootluse tõttu. Venemaa puhul valitsevad investoreid küll mitmed riskid, kuid tehingu õnnestumise korral on ka kasumid mitmeid kordi suuremad kohalikul turul saadavatest.

Venemaa valitsuse obligatsioone võib pidada väga likviidseks, kuna neil on riigipoolne garantii, ütles Sidorova.

Cresco Väärtpaberite ASi tegevdirektori Sulev Raigi sõnul suureneb investorite huvi Venemaa väärtpaberite vastu pidevalt.

Krediidipanga vanemdiileri Meelis Kuuskbergi sõnul moodustavad poole nende kliendiportfellidest eraisikud ning teise poole finantsfirmad.

Eesti Innovatsioonipank ning Eesti Krediidipank kauplevad Venemaa valitsuse võlakirjadega eelmise aasta sügisest, Forekspank on turul aktiivselt tegutsenud umbes kuu.

Hetkel kuum