13. august 1996 kell 22:00

Valitsus otsustas elamuameti likvideerida

Majandusministeeriumist öeldi, et elamuameti likvideerimisega saavutatakse juba selle aasta lõpuni 31 000kroonine kokkuhoid.

Seoses sellega kerkis Vähi sõnul päevakorrale ka töötajate koondamise küsimus. Tema ütlust mööda saavad elamuameti kuueteistkümnest töötajast kaheksa tööd majandusministeeriumi juurde loodavas elamumajanduse osakonnas ning koondatavatele töötajatele makstakse ettenähtud kompensatsioon.

1996. a riigi eelavest eraldati elamuametile, kus töötas 20 inimest, 840 000 krooni. 1. veebruaril viis ametikohta koondati. Majandusministeeriumi ettepaneku kohaselt oli kavas jätta pärast elamuameti likvideerimist tööle 12 inimest, ent kuna elamuametis makstav palk oli kõrgem ministeeriumi poolt pakutavast, siis neli inimest loobus uuest töökohast.

Tiit Vähi sõnul on koondamine üldine probleem, sest lisaks elamuametile on sel aastal ette näha veel paljude ametite ja inspektsioonide sulgemist.

Riigi elamuameti peadirektor Volli Kalam sõnas, et ta ei tea midagi konkreetsest elamuameti likvideerimisest ning pole kuulnud, et kellegagi oleks sellest räägitud või sõlmitud uued töölepingud.

Vähi meenutas, et juba möödunud aastal seadis valitsus eesmärgiks riigiaparaadi kulutuste kokkuhoiu. «Möödunud aastal saavutasime, et kulutused riigiaparaadi ülalpidamiseks enam ei kasvanud, sel aasta tahame neid kulutusi vähendada,» lisas ta.

Selleks kavatseb valitsus likvideerida ameteid ja inspektsioone, andes nende ülesanded teistele riiklikele institutsioonidele.

Hetkel kuum