15. august 1996 kell 22:00

Erastamisagentuur sõlmis Esoili erastamislepingu

Eile pärastlõunal erastamisagentuuris sõlmitud lepingule kirjutasid alla investeerimisfirma Coastal Baltica Holding president Roger F. Udall, viimase Eesti tütarettevõtte EOS peadirektor Arnout Lugtmeijer, ASi Esoil juhatuse esimees Oleg Panfilov ja EEA peadirektor Väino Sarnet. Seni kinnitamata andmetel oli ostusumma 120 miljonit krooni.

Jätkame Esoili ja tema tütarfirmade majanduslikku analüüsi ja uurime firmade ümberstruktureerimise vajadust, teatas EOSi avalike suhete korraldaja. «Ameeriklased uurivad firmat juba kaks kuud, ühed tulevad, teised lähevad, kui kaua see kestab, ei tea,» kommenteeris Oleg Panfilov.

Varem on teatanud ASi Pakterminal juhatuse esimees Aadu Luukas, et Esoili erastamislepingu allkirjastamise eeltingimus on leping EEA ja AA-Õligrupi vahel Esoilile suunatud 70 miljoni kroonise võlanõude tasumiseks. «Kui nad muutsid juriidilist kontseptsiooni, siis see ei pruugi olla obligatoorne,» kommenteeris Luukas. «Arvan, et erastamisagentuuri ja õligrupi kokkulepe on seotud täna allkirjastatud lepingu jõustumisega,» lausus Panfilov eile õhtul.

EOS ootab pingsalt, et EEA lahendaks vaidluse Esoili üle, teatas EOSi avalike suhete korraldaja. «See aeg, mil lepingule alla kirjutatakse, ei ole kaugel,» tähendas Luukas. «See tähendab nende päevade sees,» täpsustas ta.

EEA nõukogu valis parima pakkumuse Esoili erastamiseks välja 8. juulil. Pakkumuse esitasid lisaks Coastal Baltica Holdingile AA-Õligrupp, AS Eesti Talleks, AS Svergos, AS Eriõli ja AS Favora.

Hetkel kuum