26. august 1996 kell 22:00

Tallinna Panga hoone valmib plaanitust rutem

Kuuli väitel käivad tellijaga töö varasema lõpetamise küsimuses läbirääkimised. «Tänasel päeval ei ole meil veel põhimõttelist kokkulepet, kuid otsuse peaks Tallinna Pank langetama paari nädala jooksul,» ütles Kuuli.

«Tööde varasema lõpetamise ettepaneku tegime meie, kuid pank ei näe mingit põhjust ehituse varasemaks valmimiseks,» rääkis Kuuli.

Tallinna Panga haldusdirektor Leho Lugna ei soovinud võimalikku preemia maksmist ehitajatele kommenteerida, kuna lepingulised tingimused on konfidentsiaalsed ja nende sisu ei kuulu tema sõnul avalikustamisele. Töö varasemasse üleandmisse suhtub pank tema sõnul positiivselt. «Saades objekti samas kvaliteedis, mahus ja hinnas kätte, kuid varasema tähtajaga, on äärmiselt teretulnud,» ütles Lugna.

Tallinnas Kaarli puiestee äärde rajatava panga- ja büroohoone üldmaksumust ei soovinud Tiit Kuuli öelda. Tema sõnul sõltub ehitusmaksumus turust, kuid läbi püütakse ajada maksimaalselt väikese summaga.

Leho Lugna hinnangul on pangahoone ehitusmaksumus optimaalselt 110 miljonit krooni.

Tallinna Panga juhatuse esimees Guido Sammelselg on varem öelnud, et pank on investeerinud ehitusse miljon krooni, millele tuleb nähtavasti veel veidi omalt poolt lisada. Tema sõnul tasuvad ülejäänud summa investorid, keda ta mainida ei soovinud.

Normanni Linnagrupi AS on loodud aktsiaseltside FCM ja EKE Merko ühisfirmana projekti teostamiseks. Mõlemad nimetatud ehitusfirmad ehitavad objekti omakorda alltöövõtu korras.

Projekti arhitektuurses osas on alltöövõtuleping sõlmitud Rootsi firmaga FFNS Arkitekter. Projekti autor on arhitekt Aare Saks, kes teostab samas hoones ka sisekujundustöid.

Eriprojektid kütte-, ventilatsiooni-, jahutus- ja elektrisüsteemide ehituseks telliti Soome firmalt Olof Grandlund OY.

Lisaks nendele firmadele on Tiit Kuuli sõnul mitmesuguseid alltöövõtjaid ja materjalide tarnijaid rohkem kui viiskümmend.

Hoone 10 068 ruutmeetrist kasulikust pinnast renditakse 70% välja Tallinna Pangale, ülejäänu jääb teisteks büroopindadeks.

Hetkel kuum