10. september 1996 kell 22:00

Kunstnik pliiatsiga arvutisse joonistama

Graafilised lauad on arvuti sisendseadmed, mille jaoks päris sobiv eestikeelne nimetus puudub (võiks olla näiteks -- grahvel). Inglise keeles kannab seade nimetust graphics tablet ning see koosneb järjestikliidesega arvuti külge ühendatavast lauast formaadis A5 kuni A2 ning laua juurde kuuluvast traadita osutusseadmest (ingl pointer).

Kasutajal on võimalik koostada endale sobiv seadmekomplekt, valides kuue laua vahel ning kasutades seejuures kuni üheksat tüüpi osutusseadet.

WACOM'i graafilised lauad on mõeldud professionaalseks tööks kompuutergraafika valdkonnas. Tooted sobivad kokku enamiku levinud süsteemsete platvormidega (PC, Macintosh, Silicon Graphics, SUN ning teised) ning sagedamini kasutatavate operatsioonisüsteemide (DOS, Windows 3.1, Windows 95, Windows NT, erinevad UNIXid jne) ja rakenduspakettidega (AutoCAD, Microstation).

Lähitulevikus on lisaks UltraPad tooteseeriale oodata WACOMilt laiatarbe hinnaklassi kuuluvat graafilist lauakomplekti ArtPad II, mis on spetsiaalselt mõeldud kunstnikele. ArtPad II on varustatud pliiatsikujulise survetundliku traadita osutusseadmega, mida on praktiliselt sama lihtne kasutada kui tavalist pliiatsit.

Survetundlikkus tähendab praktikas seda, arvuti ekraanile ilmuva joone jämedus sõltub pliiatsile vajutamise tugevusest.

Nii nagu hariliku pliiatsi korral, toimib ArtPadiI pliiatsi teine ots kustutuskummina. ArtPad töötab enamlevinud joonistusprogrammidega nagu näiteks Photoshop, Photostyler, CorelDraw, FreeHand, PC-Paintbrush jne. ArtPad II hind on prognoositult UltraPadist tunduvalt madalam.

Hetkel kuum