15. september 1996 kell 22:00

Tori-Selja piimaühistu võib tootmist jätkata

Kokkuleppe kohaselt kohustub Tori-Selja piimaühistu aga oma päevase, 15--16tonnise piimaülejäägi müüma Pärnu-Jaagupi piimaühistule.

ASi Pärnu Piim pressiesindaja Peeter Lillestik ütles, et esimesed 16 tonni piima müüs Tori-Selja piimaühistu (PÜ) Pärnu-Jaagupi PÜ-le juba reedel, eelnevalt realiseeris Tori-Selja PÜ piimaülejäägid ASis Mulgi Meier.

Lillestik lisas, et tänaseks pole osapooled küll veel lepingut allkirjastanud, kuid põhimõtteliselt ollakse kuuajase mõtlemisajaga nõus.

Üle-eelmisel nädalal rentis Pärnu piimatoodete kombinaat (PTK) Tori-Seljal asuva piimatööstuse avaliku rendikonkursi alusel Pärnu-Jaagupi piimaühistule. Eelnevalt oli Pärnu PTK ühepoolselt tühistanud rendilepingu Tori-Selja piimaühistuga, kes tootis tööstuses eesti juustu. Kuna Tori-Selja PÜ väitis, et nemad pole rendilepingu tühistamisest teadlikud, ei loovutanud nad kahe nädala eest tööstuse ruume Pärnu-Jaagupi piimaühistule.

Peeter Lillestik ütles, et kokkulepitu kohaselt jõuavad Pärnu PTK, Tori-Selja PÜ, ja Pärnu-Jaagupi PÜ lõplikule kokkuleppele Tori-Selja piimatööstuse saatuse osas oktoobrikuu jooksul.

Hetkel kuum