16. september 1996 kell 22:00

Balti laevaremonditehas ostis rendivara ära

Balti laevaremonditehase peadirektor Fjodor Berman ütles, et 30 miljonit krooni on optimaalne ja sellise hinnaga oli ta ka arvestanud.

«Varem toimunud erastamiskonkursil oli ostuhind meie lõplikus pakkumuses isegi viie miljoni krooni võrra suurem,» lausus Berman.

Erastamisagentuuri peadirektor Väino Sarnet sõnas, et laevaremonditehase vara müügitehinguga võib rahule jääda. «Mõtteis võib seda tehingut hinnata hindega kolm,» ütles Sarnet.

Sarnet rääkis, et varade oksjoni teel müümisel ostjale mingeid lisakohustusi ei panda ja see toob tavaliselt oksjonile kokku rohkem huvitatuid ning hind võib kujuneda kõrgeks. Balti laevaremonditehase vara müümisel oli probleem, et rentnik oli ettevõttesse teinud umbes 14 miljoni krooni ulatuses parendusi. Seetõttu osales 22. augustil toimunud laevaremonditehase rendivara müügiks korraldatud oksjonil ainult vara senine kasutaja Balti Laevaremonditehase AS.

«Lõplikuks hinnaks olime võrreldes alghinnaga arvestanud kuni 25 protsenti hinnatõusuruumi, aga samas on hea, et vara sai siiski müüdud,» rääkis Sarnet.

Fjodor Bermani sõnul remondib laevaremonditehas ostetud tootmishoonetes diiselronge. Hooned moodustavad firma koguvarast umbes veerandi, on Berman väitnud.

Hetkel kuum