17. september 1996 kell 22:00

Favora loob tanklaketti

ASi Favora juhatuse esimehe Aivo Pärna sõnul on nende firma sõlminud ASiga Astra Invest eelisostuõigusega rendilepingu. «Ei ole välistatud, et me tankla kunagi ära ostame,» lisas Pärn.

Pärn ütles, et tõsised läbirääkimised Favora teisest bensiinijaamast vaid kilomeetri kaugusel asuva tankla omanikega on käinud alates maist. Astra Investi nõukogu liikme Ülo Ploomi kinnitusel on bensiinijaama omanik pidanud läbirääkimisi tankla müügiks ka Vene kütusefirmaga Lukoil.

Ploomi sõnul on Astra bensiinijaam tegutsenud paar aastat. «Andsime tankla üle aasta tagasi rendile ASile Alvis, sest me pole kütuse maaletoojad,» rääkis Ploom. «Hakkasime kartma, et äkki ei suuda Alvis, kellel rohkem bensiinijaamu pole, hinnakonkurentsis ellu jääda.»

«Favoral on tõenäosus ellu jääda suurem,» kinnitas Ploom. «Meie huvi on, et bensiinijaam oleks alles ja tooks omanikutulu.»

Aivo Pärn tunnistas, et Favora tanklal Põlvas läheb kehvasti. Favora ostis Põlvas asuva bensiinijaama suvel ASilt A.O. Imbi, mis frantsiisilepingu kohaselt töötas Neste kaubamärgi all.

Astra Investi põhiomanikud on Toomas ja Ülo Hage, Lauri Schmidt ning Ülo Ploom. Astra Investi tütarfirma AS Astra STV tegeleb ehitusmehhanismide laenutamisega.

Hetkel kuum