18. september 1996 kell 22:00

Hotellid püstitasid suvekuudel rekordeid

«Selle suve täituvus näitab, et kui Eestis oleks hooaeg pikem, elaksid hotellid päris hästi,» lausus Visnapuu. Tema sõnul läks sellel suvel eriti hästi kuurortlinnade hotellidel.

Hotellide ja restoranide liidu andmetel oli Eesti hotellide keskmine täituvus kolmel kuul aprillist juunini 62,3 protsenti. Visnapuu sõnul oli maailmas eelmise aasta tulemuste põhjal kõige kõrgem täituvus Põhja-Ameerika hotellides, kus aasta keskmine täituvus oli 70,5 protsenti, samuti Kagu-Aasias.

Viru hotell püstitas kolmel suvekuul (juuni--august) viimaste aastate täituvuse rekordi. Hotelli täituvus oli juunis 76,8 protsenti, juulis 89,6 ning augustis 86,8 protsenti. Kolme kuu keskmine täituvus oli 84,4 protsenti. Võrreldes eelmise aastaga kasvas hotelli suvekuude täituvus 22,2 protsenti.

Viru hotelli direktori Toomas Niinemäe sõnul muutus sel suvel oluliselt hotelli klientuur. Ostuturistidele lisandus pereturiste ja kultuurituriste. Niinemäe sõnul oli hotelli suur täituvus lisaks Eestis toimunud suurüritustele tingitud ka hotelli heast müügitööst ning taseme tõstmisest.

Olümpia hotelli turundusjuhi Helina Tuvikese sõnul oli hotelli suvekuude keskmine täituvus 80 protsenti. Eelmisel aastal samal ajal oli täituvus 58,8 protsenti. Tuvike lisas, et hotelli täituvus augustis, 89,1 protsenti, oli viimase nelja aasta kõrgeim.

ASi Finest Hotel Group hotellidest oli suvel kõige suurem täituvus Pärnu Rannahotellil -- 73,4 protsenti, teisel kohal oli Palace 68 protsendi ja kolmandal kohal Tartus asuv Taru hotell 55,5 protsendiga.

ASi Finest Tartu Hotels ja ASi Finest Pärnurand juhatuse esimehe Peep Jonase sõnul on Tartu ja Pärnu hotellide täituvus suuresti sõltuv hooajast. «Kui suvel on Pärnu rahvast täis, siis sügisel vahetavad Tartu ja Pärnu kohad,» lausus ta.

Pärnu hotelli Strand müügijuhi Anneli Kaare sõnul oli ka nende hotellile üllatuseks kõigi suvekuude ühtlaselt kõrge täituvusprotsent. Sellel suvel oli Strandi keskmine täituvus 78 protsenti. Strandi käive oli suvel 3,9 miljonit krooni, mis on eelmise aastaga võrreldes suurenenud 18,3 protsenti.

Kaare hinnangul tingis klientide ühtlase jaotumise kõigile suvekuudele ürituste toimumine Pärnus kogu suve jooksul. Strandi külastajatest oli eestlasi 40 protsenti ja välismaalasi 60 protsenti. Pooled Strandi hotelli külastanud inimestest olid soomlased.

Hetkel kuum