19. september 1996 kell 22:00

Eestisse tuleb S-E-Bankeni esindus

«Hakkame teenindama eelkõige ärikliente ning meie tegevuse laiendamine sõltub eelkõige Baltimaade majanduse arengust ning hoopis vähem sellest, kuidas arenevad Rootsi firmade suhted nendes riikides,» ütles S-E-Bankeni president Björn Svedberg.

Konkreetseid plaane esinduste avamiseks mujal Ida-Euroopas pank esialgu ei tee. «Kui juba tegutseval Moskva kontoril läheb hästi, siis võime avada kontori ka Peterburis,» ütles Svedberg. «Ja edaspidi võib-olla ka Poolas.»

Konkurents Rootsi pangandussektoris on järsult teravnenud 1990. aastate finantskriisi järel, mis sundis valitsust aitama raskustest välja mitu suuremat panka. Svedberg prognoosib, et konkurents jääb ägedaks ka tulevikus.

Kodumaise konkurentsi teravnedes on nõudlus krediitide järele järsult langenud. Lisaks sellele on rahvusvahelised kompaniid tõmmanud klientideks järjest enam Rootsi juhtivaid korporatsioone.

Tänavu esimesel poolaastal kasvas S-E-Bankeni ärikasum 4,9 miljardi Eesti kroonini. Kasumitõusu aluseks oli eelkõige laenukahjumi vähenemine.

S-E-Banken on üks suuremaid ja vanemaid pangandusgruppe Põhjamaades, tegeldes nii traditsioonilise jaepanganduse kui rahvusvaheliste äriklientide ja korporatsioonide teenindamisega. Panga möödunud aasta kasum oli 4,73 miljardit ja käive 27,4 miljardit Eesti krooni. Kasum aktsia kohta oli 6,46 krooni ning pank maksis dividendideks välja 2,7 krooni aktsia kohta. AP-BNS

Hetkel kuum