26. september 1996 kell 22:00

Lasnamäel toimub sulgpallilahing

treeningu ajad E--R kell 12--13.30

19.30--22

P kell 18.30--22

väljakute arv 7

väljaku hind 40 krooni/tund

Sügisõhtul hämaral Lasnamäel liikudes võib Tallinna lastestaadioni sulgpallihall Punasel tänaval märkamatuks jääda. Vaid teeäärne pisut päevinäinud silt juhatab halli kõrval asuvasse parklasse.

Siin on testijad üllatunud: vaatamata sellele, et mõni minut puudub kella üheksast õhtul, on sulgpallihalli esises parklas on hulganisti mitmes hinnaklassis autosid. Hoone asukoht ja hiline kellaaeg näib soosivat pigem autoomanikke kui ühistranspordi kasutajaid. Kuna parkla on suur, leiab ka hiline sulgpallihuviline oma liiklusvahendile koha.

Saali sisenedes selgub, miks on vaja mänguväljak broneerida. Nimelt jätkub mänguhuvilisi ka hilisteks õhtutundideks.

Linnarahvas saab sulgpalli mängida argipäeviti kell 12--13.30 ja kell 19.30--22, pühapäeviti kella 18.30--22. Ülejäänud aegadel on hall lastestaadioni treeningugruppide või Tondiraba keskkooli õpilaste päralt.

Kui nädalalõpus pole võistlusi, on hall avatud ka laupäeval. Tund väljaku kasutamist maksab 40 krooni sõltumata kellaajast või nädalapäevast. Võrdluseks naabermaal Soomes, kus sulgpallihuvilisi tunduvalt enam, kõigub väljaku tunnitasu 35 ja 80 Soome marga vahel.

Valgusküllases ja avaras saalis mängib seitsmel väljakul 20 sulgpallurit, kelle hulgas tabab silm nii endisaegseid meistreid kui ka esimesi samme tegevaid harrastajaid. Väljakute ääres on aga kannatamatult oma mängukorda ootamas peaaegu samapalju huvilisi. Lastestaadioni direktori Alfred Kivisaare sõnul jätkuks mängijaid ka kaks korda suuremale arvule väljakutele.

Sulgpallihalli populaarsusele võib leida mitu põhjust. Sulgpall sobib igale vanusele ega nõua harrastusmängijalt erilist füüsilist vormisolekut (seevastu kõrgtasemel sulgpalli loetakse üheks koormuserohkemaks spordialaks).

Samuti ei nõua sulgpall suurt seltskonda, mänguks piisab ka kahest huvilisest. Neljaliikmeline seltskond saab proovida ka paarismängu.

Lastestaadioni sulgpallihalli puhul on tegemist ainsa spetsiaalselt sulgpalli jaoks ehitatud spordirajatisega Eestis ning siinsed väljakud vastavad rahvusvahelistele nõuetele.

Ainsaks puuduseks võib pidada pealtvaatajate kohtade vähesust, mistõttu hall meenutab pigem heal tasemel treeningukeskust kui pealtvaatajatest tühja, ent toretsevat spordisaali.

Spetsiaalset sulgpallivarustust leiab pealinna poodides üsna harva, seevastu sulgpallihalli kauplus üllatab mitmekülgse ning kvaliteetse varustuse pakkumise poolest.

Müügil on lai valik mänguvahendeid alates harrastusmängijale sobivast 200kroonisest kuni maailmatasemel 1100 krooni maksva reketini, pallid (sulest pallid 9--17 krooni, nailonpallid 16--17 krooni), mängurõivad, jalanõud. Kaubeldakse üksnes tunnustatud firmade toodanguga.

Kes aga pole veel kindlalt otsustanud sulgpalli kasuks, võib esimesel treeningul endale 16 krooni eest reketi laenutada. Tõsisema huvi korral tasub aga investeering tasemel harrastusmängija reketisse enam ära kui mõnekümne krooni eest «rannamängureketite» ostmine.

Kui juhtub, et mängu ajal peaks purunema reketikeel, ei tasu kurvastada, sest hallis paiknevas poes saab mõistliku hinna eest mänguvahendi uuesti keelestada.

Pärast väsitavat treeningut sobib lõõgastumiseks hallis asuv baar, kus kõrvuti joogipoolisega on võimalus ka sooja einega keha kinnitada.

Napsilembelist publikut ei tasu karta, sest baari joogivalikust puuduvad alkohoolsed joogid, samuti on hinnad mõnevõrra tagasihoidlikumad kui kesklinnas, olles taskukohasemad nooremale publikule.

Riietus- ning dushiruumid ei hiilga erilise luksusega, ent tulist kraanivett jätkub õhtutundideni.

Arenemisruumi on kindlasti garderoobide turvalisuse osas, kuna need on algselt kavandatud treeningrühmadele arvestusega, et inimesed teineteist vastastikku tunnevad.

Hetkel kuum