2. oktoober 1996 kell 22:00

Silikaat tahab anda katlamaja tagasi riigile

«Me ei ole huvitatud sotsiaalsete probleemide lahendamisest, eriti kui eelmisel hooajal saime elanike soojaga varustamisest 3,5 mln kr kahjumit,» lausus Silikaadi peadirektor Raivo Vihvelin.

Vihvelin sõnas, et omanikud on nõus õiglase hüvituse eest katlamaja riigile tagasi müüma. «Kuna läbirääkimised on pooleli, ei nimetaks ma meid huvitavat hinda,» lausus ta.

Katlamajast loobumise korral on aga tehasel vaja silikaatkivide tootmiseks paigaldada aurugeneraator, mille maksumus on vähemalt 10 miljonit krooni.

Konflikt erafirma ja linna vahel tekkis mõni nädal tagasi, mil Silikaat teatas, et kütteperiood algab siis, kui on elanikelt saadud 1,3 mln kr ettemaksu või vähemalt pool sellest.

Silikaat soovis sooja müüa 120 kr kWh eest kallimalt linna kehtestatud piirnormist 380 kr kWh. Praegu on Silikaadi soojahind jäänud 400 kr kWh peale ja üleeile hakkas katlamaja soojust väljastama.

Tallinna linnavolikogu on otsustanud taotleda valitsuselt katlamaja sundvõõrandamist koos soojustrasside ja katlamaja teenindamiseks vajaliku maaga.

Vandeadvokaadi abi Marti Hääl advokaadibüroost Alas & Raudsik selgitas, et kinnisasjade sundvõõrandamise seaduse ja põhiseaduse järgi on see võimalik, kuid õiglase ja kohese hüvituse eest.

Linnavolikogu esimehe Koit Kaaristu sõnul on Männiku katlamaja järjekordne näide erastamisagentuuri oskamatusest infrastruktuuri koos tööstusettevõttega maha müüa.

Erastamisagentuur peaks tema sõnul ostma katlamaja Silikaadilt ära ja pakkuma katlamaja eest näiteks järelmaksu vähendamist või leidma muu kompromissi. Kaaristu sõnul järgneksid läbirääkimised linna ja riigi vahel katlamaja munitsipaali andmise üle.

Hetkel kuum