6. oktoober 1996 kell 22:00

Thulema kolib uude tehasesse

Kuivajõe tehases hakkab Thulema valmistama eritellimuste järgi mööblit, mis annab kolmandiku firma käibest, ütles ettevõtte peadirektor August Kull.

Uue tsehhi ehitus algas mais ja Saksamaal renoveeritud seadmed paigaldati augustis, kui tehas järk-järgult pärast suvepuhkust üle kolis, teatas ta. «Omal ajal ostetud endine abimajandi õmblustsehh jäi lihtsalt kitsaks, see tingis laiendamise,» selgitas Kull.

Tehase tasuvusajaks on Kulli sõnul plaanitud kaheksa aastat. Täisvõimsuse, 1,5 miljoni krooni eest mööblit kuus, saavutab tehas tuleval aastal, lausus Kull.

Kolm viiendikku investeeringust tegi Thulema omavahenditest, ülejäänu pangakrediidi toel. Uusehitusega ühendatud vanasse tootmishoonesse jääb nüüd ainult mööbli kokkupanek.

Uue tehase esimene, 1,5 mln kroonine suurtellimus tuli Venemaalt Novgorodi Pangalt. Kuigi Thulema mööbliga on sisustatud ka mitme Eesti panga kontorid, on praegusel juhul vahe mastaapides, tähendas Kull. Kui kohalikud pangad vajavad kontorisse kolm või seitse letti, siis Novgorodist telliti 21 telleri töökoht, lisas ta.

Vene pankadele mööbli valmistamisel tuleb arvestada ka kohalike nõudmistega, näiteks Venemaa rahandusministeeriumi nõutavate kuulikindlate lettide ja klaasidega.

Lisaks Kuivajõe tehasele on Thulemal Harjumaal keskladu, kus toimub ka seeriatoodangu komplekteerimine. Sinna saadavad valmisdetailid allhankijad Võru mööblivabrik Wermo ja Kohtla-Järve Virko.

«Kõike ei pea ilmtingimata ise tegema,» märkis August Kull. «Hoopis otstarbekam on kasutada teiste vabu tootmisvõimsusi,» lisas ta.

Tulevikus on Thulemal plaanis tootmist Kuivajõel veelgi laiendada ja kolida sinna ka keskladu, et kogu tööstus oleks kompaktne. «Teisele poole kerkib veel suurem tehas,» lubas Kull. «Aga mitte enne ülejärgmist aastat.»

Hetkel kuum