13. oktoober 1996 kell 22:00

Linn müüb vara viletsasti

Indrek Saul viitas 1. oktoobril linnavalitsuse välja kuulutatud enampakkumistele, kus linn soovis müüa Mustamäel asuvat Liivaku kauplust, Regati baari ja muud vara, kuid pakkumuste esitamiseks oli aega ainult kümme päeva.

«Nii on võimalik vara müüki konkreetselt juhtida, sest need pakkujad, kes omasid varem informatsiooni, olid eelisseisukorras,» väitis Saul.

Kui kinnisvarafirmade liit palus linnavalitsuselt selgitust, vastati, et selle aasta lõpuks tahab linnavalitsus nimetatud hooned maha müüa.

«Mis on üldse konkursi mõte?» küsis Saul. «Nii viletsasti korraldatud konkursile laekub ainult üks konkreetne pakkumine.» Kui linnavalitsus peab hoolt kandma selle eest, et vara võimalikult hästi maha müüa, tuleks pakkumuste tegemiseks anda vähemalt kuu aega, leidis ta.

Tallinna linnavara ameti juhataja Eve Fingi sõnul on kümme päeva pakkumuste esitamiseks piisav aeg. «Viie rea kirjutamine ei võta ju rohkem aega,» põhjendas ta.

Konkursi tulemuste järgi otsustades on Alvari tänava kontorihoone ja Sütiste teel asuva Liivaku kaupluse ostuks laekunud ainult üks pakkumus.

Tartu maanteel asuvat endist Sotsiaalpanga hoonet ei soovinud kasutusvaldusse ükski pakkuja.

Pirital asuva Regati baari ostuks laekus tähtajaks kolm pakkumust. Konkursi võitis kinnisvarafirma Ober Haus, kelle pakkumus oli 4,3 miljonit krooni. Eve Fingi sõnul oli Ober Hausi pakkumus teistest tugevasti üle. Mida Ober Haus Regati baariga ette võtab, ei soovinud firma juht Paul Oberschneider reedel veel avaldada.

Lähinädalate jooksul peaks Eve Fingi sõnul selguma järgmine enampakkumisele minev linnavara.

Hetkel kuum