Esmaspäeval liideti Soome mark Euroopa valuutavahetuskursimehhanismiga ERM. See tähendab, et Soome marga kurss ei või teiste ERMi kuuluvate valuutade suhtes muutuda rohkem kui ±15%, võrreldes liitmise hetkega. Saksa marga suhtes liideti Soome mark ERMi kursiga 1 DEM = 3,04 FIM ehk 1 FIM = 2,632 EEK. Teoreetiliselt on 15protsendine kõikumisvahemik üsna lai, kuna lubab Soome margal Eesti krooni suhtes kõikuda 2,29 kroonist 3,10 kroonini. Praktikas võib siiski arvata, et Soome marga kursimuutused Saksa marga ja Eesti krooniga tulevikus vähenevad.
Kõrgeima kursiga oli FIM krooni suhtes vahetult pärast Eesti rahareformi. Eesti Panga kurss 30. juunist 1992 sätestas 1 FIM = 2,9372 EEK. Sel perioodil oli FIM ühepoolselt seotud Euroopa Liidu korviühiku eküüga. (Ka Eesti kroon on seotud Saksa margaga ühepoolselt.) Soome majandusraskuste tõttu, peamiselt idaturu äralangemisega, toimus pidev kapitali väljavool riigist. Soome Panga valuutareserv vähenes seetõttu olulisel määral. Kuni 8. septembril 1992 otsustas Soome Pank lasta marga kursi vabaks, kellumaan. Iseenesest mõistetavalt langes FIMi kurss seejärel märgatavalt, ent saavutas tõenäoliselt oma õige turuväärtuse. Madalaim noteering pärineb 26. veebruari 1993. a, kui 1 FIM = 2,1936 EEK. Seega kaotas FIM rahareformi järgsest tugevusest ca 25%. Edaspidi on marga kurss liikunud, kui väiksemad tagasiminekud välja arvata, tõusu suunas. Oluline teene on siin tugeval Soome ekspordil, mis sai toetust nõrgast margast. Ent ka praegu, küllalt tugeva marga tingimustes, ei näita Soome eksport raugemise märke -- väliskaubandus on jätkuvalt ülejäägiga.
Rohkem veel kui Saksa marga suhtes, langes Soome mark võrreldes dollariga. Kursilt 3,8 FIM/USD langes mark allapoole 6 FIM/USD, seega umbes 37%. Tõsi küll, sel ajal toimus dollari tugevnemine enamiku valuutade suhtes.
Soome marga stabiliseerumine krooni suhtes peaks huvitama Eestit eelkõige väliskaubanduse aspektist. On ju Soome nii ekspordis kui impordis Eestis suurim partner, vastavalt 17,1 ja 36,1 protsendiga (juuni andmed). Soome põhjustab ka kõige suurema osa Eesti väliskaubanduse puudujäägist. Eesti seisukohalt oleks soodne Soome marga kallinemine Saksa marga suhtes, sest siis oleks eksport edukam ja import lihtsalt kallim. Tugevnemine DEMi suhtes pole just kerge ülesanne, kuid ±15protsendine koridor ei sea vähemalt esialgu takistusi. FIM/EEK kursile avaldab mõju ka Saksa marga positsioon dollari, jeeni, Briti naela ja Shveitsi frangi suhtes. Stabiilsete valuutade piirkond ümber Eesti sellegipoolest laieneb: alustades Saksamaast, liikudes Austriasse ja Hollandisse, mille valuutad on DEMiga fikseeritud, ja lõpetades Soomes, mille rahaks on nüüdsest tugev mark.