15. oktoober 1996 kell 22:00

WC, mis toimib inimese vajaduste kohaselt ja ei raiska vett

hind 2800 krooni

Vee liigne tarbimine mõjub otseselt igaühe rahakotile. Vanemat tüüpi WCst voolab iga loputusega läbi umbes üheksa liitrit vett, sest väiksema kogusega ei lähe pott korralikult puhtaks.

Trevi E on WC, mis loputab hügieeniliselt, kuid kasutab seejuures väga vähe vett. Tänu kahele nupule vajutamise võimalusele saab potti loputada vastavalt vajadusele -- rohke või vähese loputusega.

Trevi E näeb välja nagu tavaline WC, kuid tema loputustehnika ja veevoolu liikumine on kujundatud uutmoodi. Seetõttu kulub rohkeks loputuseks vett vaid neli liitrit. Väheseks loputuseks kulub vett poole vähem.

Peale selle, et on olemas kahepoolselt töötav nupp, on täiesti uut moodi lahendatud loputus- ja täiteventiili mehhanismid ning vee juhtimine.

Poti sisemist vormi on muudetud. Varasemast on erinevad ka vesiluku mõõtmed.

Kui neljaliikmeline pere kasutab tavalist WCd normaalse elurütmi alusel, siis lasevad nad igal aastal läbi WC kanalisatsiooni umbes 72 000 liitrit puhast joogivett. Samas peres kuluks Trevi E olemasolul vaid 22 000 liitrit aastas. Seega on niiviisi võimalik igal aastal säästa 50 000 liitrit vett. Kuna vee hind Eestis on paikkonniti varieeruv, siis on rahaline võitki erinev.

Hetkel kuum