16. oktoober 1996 kell 22:00

Tarkvaraversioone Nokia 2110i fanclub'ile

Nokia on üsna kitsi oma mobiiltelefonide hingeelust rääkima. Internetis aga üht-teist siiski liigub ja kuna igal kasutajal võiks olla siiski õigus oma telefoni tarkvaraversiooni teada saada, siis tooks alljärgnevalt ära veidi levinud, kuid käsiraamatutes kajastamata infot. See kõik on kättesaadav ka Internetis, aadressil: http://yallara. cs.rmit.edu.au/~rwi/nokia. html, kus asuvad 2110 mitteametlikud «korduma kippuvad küsimused».

- Tarkvaraversioon: *#170602112302# (praegu on viimane Eestis uuendatav versioon 5.31, uutel telefonidel on aga juba peal 5.48, mis pidavat veidi parandama kuuldavust ja aitama kajasid maha suruda; samas näidatakse ka tarkvaraversiooni kuupäev ja telefonitüübi tähis, mis 2110i puhul on NHE-4)

- Tarkvaraversioon alates v. 5.48, samuti Nokia 9000-l: *#682371158412125#

- Tarkvaraversioon Nokia 8110 peal: *#8110# (hetkel peaks andma v4.08 ja NHE-6)

- IMEI (international mobile equipment identity- ) ehk telefoni unikaalne identifikaator (kirjas ka telefoni tagaküljel): *#06#

- Telefoni valmistamise aeg: *#3283# (ehk *#DATE#, 95. aastal tehtud telefonidel kuu ja aasta, hilisematel nädal ja aasta)

Telefoniloojad on mõnele funktsioonile teinud lühemad ligipääsuteed, kui seda ametlikult teada antakse:

- * ja memory- ja find- näitab vastuvõetud kõnesid (nagu Menu 01 2)

- + ja memory- ja find- näitab vastamata kõnesid (nagu Menu 01 3)

- Menu ja «roheline telefon» võimaldavad saata DTMF ehk toonvalimise toone (nt automaatvastaja juhtimiseks)

Teate keyguard active asemele saab mõningase tööga telefoni sisselülitamisel näidatava tervituse, kui keep/erase asemel vajutada mõnda numbriklahvi ja keyguard peale panna (Menu *).

Lõpetuseks üks veidi vähem levinud küsimus -- kas 2110ist saab operaatoriklassi-telefon, mis väljatugevust detsibellides näitaks? Ei, tavalisest Nokiast ei saa, sest see nõuab mõne kivi vahetust telefonis, mida ainult tehas teha oskab/suudab.

Sisseehitatud modemiga Nokia 9000 kasutab senist GSM-data teenust nagu suvaline andmeside üle GSM-võrgu, kus telefoni ja jaama vahel liigub info küll digitaalselt, kuid jaamas vilistab hulk modemeid tavalisse telefoniliini, mis ettekujutuse täisdigitaalsest sidest ära rikub. Ettepanekute/poolstandardite tasemel on ISDN ja ATM üle GSM-võrgu ning pakettvõrgud, kus kallist sideaega pruugitakse ainult hetkel, kui tõesti on vaja midagi saata.

Hetkel kuum