20. oktoober 1996 kell 22:00

Siimann püüab maamehe häält

«Nullmaksumäära rakendamine oleks kodumaiste põllumajandussaaduste tootjatele nende konkurentsivõime tõstmiseks sisuline lahendus,» põhjendas koonderakonna fraktsiooni esimees Mart Siimann. Ta lisas, et seadusemuudatus võimaldab kodumaistel põllumajandustootjatel saada tagasi nende poolt kaupade ja teenuste eest makstud käibemaks ja tarbetute kulutuste ärajäämisel vähendada müüki antava kauba hinda. Niimoodi on võimalik tõsta kohalike kaupade konkurentsivõimet siseturul, leidis Siimann.

Töötlemata põllumajandussaadusteks peetakse ka puhastatud, sorteeritud, tükeldatud, jahutatud või ainult pakendatud põllumajandussaadusi.

Riigikogu rahanduskomisjoni aseesimees, reformierakonna liige Jürgen Ligi märkis seaduseelnõu kohta, et soov anda ühele majandusharule selliseid soodustusi on koonderakonna poolt kõige jämedam nende endi ja kõigi Eesti maksupõhimõtete rikkumine.

«Eiki Nestor tubli opositsionäärina kirjutas kohe sinna juurde konkreetsed firmad, keda tahetakse eelnõuga soodustada ja kes on kellegi jaoks sponsorid, aga mina arvan, et see on pigem põllumeestele silma tegemiseks,» rääkis Ligi.

Tema sõnul viiks põllundustoodetele ja -keemiale käibemaksuvabastuse andmine Eesti Euroopa Liidust väga kaugele.

Hetkel kuum