5. november 1996 kell 22:00

Lumiforest müüs maha Saaremaa autobaasi

Sareta on tegelenud neli aastat bussireiside korraldamisega. Firma juhatuse esimees Henno Liiv töötas varem Saaremaa autobaasis takso- ja bussijuhina.

Saaremaa autobaasi alghind oli enampakkumisel 2,4 miljonit krooni, müüki pandi 240 kümne tuhande kroonise nimiväärtusega aktsiat. Pakkumisel osales kolm juriidilist isikut, kellest kaks olid pärit Saaremaalt, ütles ASi Lumiforest esindav advokaadibüroo Heta vandeadvokaadi abi Jüri Ploom. Tema kinnitusel kujunes autobaasi aktsiate hind suuremaks kui nende nimiväärtus. Lumiforesti finantsdirektor Andres Männiko autobaasi aktsiate müüki ei kommenteerinud.

Ploomi sõnul ei ole autobaasi senine omanik AS Pecunia tasunud autobaasi ostmisel pangalaenu garanteerinud Lumiforestile oma võlakohustusi. Pärnus registreeritud Pecunia erastas Saaremaa autobaasi eelmise aasta septembris kolme miljoni krooni eest.

Jüri Ploom ütles, et Saaremaa autobaasi aktsiate ost on hea investeering. «Autobaasil on küllalt vara ning see ei ole koormatud,» kommenteeris ta.

Saaremaa autobaas rendib Lumiforestile oma territooriumil pinda puidu ladustamiseks ja tegeleb Lumiforesti puidu veoga Saaremaal ja mujal Eestis.

ASi Saaremaa Autobaas eelmise aasta käive oli 14,6 miljonit krooni.

Hetkel kuum