11. november 1996 kell 22:00

Lühiuudised

Tallinna väärtpaberibörsi noteerimiskomisjon hakkab järgmise nädala algul arutama Hoiupanga investeerimisfondi osakute noteerimist börsi fondinimekirjas.

Hoiupanga investeerimisfondi haldava ettevõtte Hoiupanga Aktivajuhtimise ASi tegevdirektor Kristjan Hänni ütles, et börsile mineku eesmärk on muuta eri fondide majandusnäitajad täielikult võrreldavaks.

Hoiupanga Investeerimisfondi vara puhasväärtus oli esmaspäevase seisuga 60,9 miljonit krooni ja osaku puhasväärtus 1541,4 krooni.

Lisaks arutab noteerimiskomisjon Hoiupanga oktoobris lõppenud aktsiaemissiooni käigus emiteeritud 3,2 mln aktsia noteerimist börsil. BNS

Eesti suuremate pankade oktoobri kasumitulemused paranesid septembriga võrreldes.

Suurim kuukasum -- 23,1 mln krooni -- oli oktoobris Hansapangal.

Hoiupanga oktoobrikasum moodustas 8,1 mln kr. Hansapanga ning Hoiupanga oktoobrikasumid olid tänavu kuude lõikes rekordilised.

Forekspank saavutas puhaskasumiks 4,7 mln ning Tallinna Pank 4,6 mln kr. Ühispanga maksustamata kasum oli 4,4 mln krooni.

Kokku teenisid börsil noteeritavad pangad oktoobris kasumit 44,9 miljonit krooni ehk 36,7 protsenti enam kui septembris. BNS

Esmaspäeval toimuma pidanud Makarov Muusik Managemendi (MMM) pankrotiprotsess Tallinna linnakohtus lükkus võlgniku esindaja palvel taas edasi.

Pankrotihaldur Hugo Peterson ütles, et protsess lükkub edasi juba mitmendat korda. Seekord põhjendas võlgniku esindaja Maria Mägi protsessi edasilükkamist teise protsessiga samal ajal.

Viimati pidi kohtuistung olema 20. septembril. Siis oli võlgniku esindaja haigestunud. Uus istung toimub 18. detsembril. BNS

Möödunud nädalal osalesid ASid Mulgi Meier, Võru Juust ja Rakvere Piimatööstus Austrias Hopfgarteni linnas peetud rahvusvahelisel juustumessil Käsiade 96. Tosina riigi juustumeistrid esitlesid ligi 300 sorti juustu, mis kõik tunnistati kvaliteetseks.

«Eesti juustutootjail oli see esimene kord osaleda rahvusvahelisel spetsiaalmessil, meie toodangust olid huvitatud hulgiostjad eri riikidest,» ütles ASi Võru Juust tegevdirektor Heiki Pensa. ÄP

Keskhaigekassa kuulutab novembris välja hankekonkursi magnetkaardi juurutamiseks haigekassa liikmekaardina.

Plastikust ja magnetribaga haigekassakaardi juurutamine viib raviteenuste eest tasumise arvestuse uutele alustele ning vähendab pettuse ja võltsingute võimalusi, lausus keskhaigekassa direktor Toivo Leemets. Haigekassa vanad paberkaardid tahetakse uute magnetkaartidega vahetada tuleva aasta jooksul.

Enamik vanu kaarte muutub kehtetuks juba selle aasta lõpus või tuleva alguses. Uute magnetkaartide saamiseni pikendatakse arvatavasti vanade kaartide kehtivusaega, ütles Leemets.

Keskhaigekassa arvutite peaspetsialist Kaljo Tinn ütles, et uuele kaardile kantakse samad isikuandmed mis vanalgi ning üks kaart ei tohiks olla kallim kui 10 krooni.

Kaartide vahetuseks ja selle levitamisega seotud kulutusteks on tuleva aasta riigieelarves raha ette nähtud. BNS

Eesti ametiühingute keskliit (EAKL) protestib valitsuse otsuse vastu mitte tõsta tuleva aasta alguses alampalka, teatas EAKLi pressiteenistus.

Valitsusdelegatsiooni juht kolmepoolsetel läbirääkimistel, sotsiaalminister Toomas Vilosius kinnitas reedel läbirääkimiste järel, et alampalka tõsta ei ole lähiajal võimalik.

Ametiühingud taotlevad läbirääkimistel alampalga tõstmist 680 kroonilt 1200 kroonile.

Ametiühingute andmetel jääb alampalga kasv järjest enam maha elukalliduse kasvust ning on 4,8 korda väiksem kui Eesti keskmine palk. Alam- ja keskmise palga vahe Euroopa riikides on 2,5-kordne, teatas EAKLi pressiteenistus. BNS

Rahandusministeerium on kütuseaktsiisi tõstmisel plaaninud võimalikku alalaekumust aasta algul ja loodab nii aasta aktsiisiplaani täita.

Tänavu peab eelarvesse laekuma 642 mln kr mootorikütuse aktsiisi. Rahandusministeeriumi kantsleri Enn Pandi hinnangul jääb puudu 150 mln kr. Ta lisas, et optimistliku prognoosi järgi on alalaekumus 50 mln kr. BNS

Hetkel kuum