18. november 1996 kell 22:00

Abelia Vara on raskustes

Pankrotiavalduse esitanud ASi Multiehitus tegevjuht Risto Kirsipuu ütles, et tema firmal endal Abelia Varale nõudeid ei ole. Kirsipuu sõnul esindab Multiehitus umbes 20 klienti, kes loodavad Abelia Varalt tagasi saada üle 1,2 miljoni krooni.

Pankrotihoiatus tehti Abelia Varale juba tänavu aprillis. Augustis toimunud kohtuistungist võttis osa ka Abelia Vara juhatuse esimees Ergo Meier, kes aga seejärel Kirsipuu väitel pankrotiprotsessist eemale hoiab. Siit ka Multiehituse taotlus rakendada Meieri suhtes sundtoomist 28. novembrile kavandatud kohtuistungile.

Guido Fiveger Julianuse Inkasso ASist ütles, et nemad on praeguse seisuga sõlminud lepingu kolme kliendiga, kellel on Abelia Vara vastu nõudeid 0,5 miljoni krooni ringis. Julianuse Inkasso poole on pöördunud veel mitu Abelia Vara klienti, kuid enne lepingu sõlmimist soovitakse põhjalikumalt järele uurida, kas on üldse lootust raha tagasi saada. Fiveger ütles, et pankrotiprotsess algatatigi põhiliselt Abelia Vara ainelise vara kindlakstegemiseks.

Nii Kirsipuu kui Fiveger kinnitasid, et kümmekond Abelia Vara klienti on pöördunud ka majanduspolitsei poole, kes aga nende teada ei ole kriminaalasja algatanud.

Ergo Meier ise väitis, et ta on suutnud jõuda kokkuleppele ligi 50 Abelia Vara kliendiga, kes soostusid vaid põhisumma tagastamisega ning loobusid lubatud intresside ja tekkinud viiviste nõudmisest.

Tänavukevadise seisuga oli Abelia Varal Meieri sõnul kohustusi umbes 80 inimese ees, kes olid kinnisvaratehingutega raha teeninud firmale usaldanud kokku üle 2 miljoni krooni. Koos lubatud protsentidega oli võlg selleks ajaks kasvanud 5--6 miljoni kroonini.

Ergo Meier sõnas, et ta ei kavatse ajutiseks pankrotihalduriks määratud Ingrid Proosile mingeid dokumente esitada, sest ta esitavat taotluse halduri väljavahetamiseks. Juhul kui pankrot välja kuulutataks, esitatakse Meieri arvutuste kohaselt nõudeid Abelia Varale 1,5 miljoni ringis. «Ülejäänud klientide raha on kaetud kokkulepetega, mida on juba asutud täitma,» väitis Ergo Meier.

Hetkel kuum