20. november 1996 kell 22:00

Kadrina vabrik Flora Kommertsi tütarfirmaks

Ettevõtte nimi on nüüd Flora Kadrina AS ja selle tähtsaim tooteartikkel pesupulber Bio-Est.

ASi Flora Kommerts majandusdirektor Rita Kull ütles eile, et järgmisel aastal kavatsetakse Kadrina vabriku seadmete väljavahetamisse investeerida 3--5 miljonit krooni. Kulli sõnul on Kadrina vabrik üsna tänapäevane, kuid ka mitte väga uus.

Kulli sõnutsi näeb Flora «regionaalpoliitika» ette kahte võimalust edasiseks arenguks: tootmise suurendamist Kadrinas Tallinna küünlavabriku arvel ja vastupidi. «Esimene variant on kindlasti parem, sest vastasel juhul kordub Võhma olukord,» lisas Kull.

Flora Kadrina ASi arendusjuhi Peeter Pruuli andmeil on tootmises rakendatud vaid kolmandik tehase ühe vahetuse võimsusest. Eelmisel aastal tootis tehas pesupulbrit 1269 tonni.

Ekspordiks läheb kolmandik toodetud pesupulbrist -- Lätti ja Leetu. Rita Kulli väitel suudab Bio-Est Eesti turul importpesupulbritega hästi konkureerida. «Vahe on ainult selles, et meie tehas ei suuda teha suuri reklaamikampaaniaid,» sõnas Kull. «Reklaamiks meil eriti raha ei jätku.»

Flora Kadrina toodab ka lahusteid ja lakibensiini. Flora Kommertsi turundusosakonna andmeil annab pesupulbri tootmine Kadrinas ligi veerandi Flora tootmiskäibest. Flora Kadrina ASi aktsiapakk kuulub sajaprotsendiliselt ASile Flora Kommerts. Flora erastati kolm aastat tagasi. Sel aastal on Flora Kommerts investeerinud 4,6 miljonit krooni.

Hetkel kuum