21. november 1996 kell 22:00

19.--22. november 1991

Soome Panga sõnul oli surve margale muutunud nii suureks, et keskpank oli lihtsalt sunnitud laskma kursi vabaks. Samas kinnitas Soome Pank, et tegu polnud marga devalveerimisega. Marga kursi vabastamisega olid rahul Soome eksportöörid. Nurinat kostus importööride ja ametiühingute leerist. Viimased pidid alustama valitsuse ja tööandjatega otsast peale uusi palgaläbirääkimisi.

Valitsus otsustas ühendada kaubandusministeeriumi ja materiaalsete ressursside ministeeriumi. Kaubandusminister Ants Laose sõnul on tema ministeerium seni igati edukalt töötanud. «Me oleme suutnud nii palju kaupa sisse osta, et tegelikult elame 30--40% paremini, kui meie tegelik töö seda lubama peaks,» sõnas Laos. Materiaalsete ressursside ministri Aleksander Sikkali sõnul oli tema ministeerium jääknähtus nõukogude majandussüsteemi aegadest.

Ilmar Roostal Stockholmist leidis, et Eestis alanud privatiseerimine võib kesta aastaid ja tuua endaga kaasa palju tülisid. Nende lahendamiseks soovitas ta luua tagastamise ja erastamise kohtu, mille tähtsamad otsused pidid olema avalikud. Roostal kahtles Eesti ülemnõukogu võimes ette näha, mida erastamisseadused endaga ikka kaasa toovad.

Hiiumaa naftabaasile pakuti bensiini koguses, mis oleks katnud saare aastavajaduse. Hinnaks küsiti 2 rubla liitri eest. Hiidlased pidasid hinda liiga kalliks ja küsisid Tallinnast nõu. Ärist asja ei saanud.

Hetkel kuum