25. november 1996 kell 22:00

La Manche'i väina aluse tunneli täielik remont peale eelmisel esmaspäeval toimunud tulekahju võtab aega vähemalt kolm kuud, kinnitas tunneli operaatorfirma Eurotunnel Plc esindaja pühapäeval.

Eurotunneli avalike suhete direktor John Noulton kinnitab pühapäevases Briti ajalehes Independent, et seoses vajadusega asendada paljud tunneli betoonsegmendid ei ole võimalik remondiga toime tulla lühema ajaga kui kolm kuud. Ajalehe hinnangul võivad remonditööd koos kaablite süsteemi ja elektriseadmete asendamisega minna maksma ühtekokku 200 miljonit Briti naelsterlingit ehk üle 4 miljardi Eesti krooni. AFP-Reuter-ETA

Maailmapank kiitis heaks 102 miljoni dollari suuruse laenu Horvaatiale sõjas kannatada saanud transpordisüsteemi taastamiseks ning miinide kahjutuks tegemiseks.

Transpordisektorile on eraldatud 88,3 miljonit dollarit, millega tehakse remonditöid Ploce'i sadamas ning taastatakse Zupanja sild üle Sava jõe. Osa summast läheb Ida-Slavooniat läbiva raudteeliini parandamiseks, mille horvaadid vallutasid serblastelt tagasi 1995. aasta augustis. Remonti vajab 130 kilomeetrit rööpaid ning 30 silda.

34 miljonit dollarit on mõeldud demineerimistöödeks olulistes majanduspiirkondades. AFP-ETA

Alates järgmisest kolmapäevast hakkab Riia ja Rootsi pealinna vahel kurseerima reisiparvlaev, teatas firma LS-Redereja.

Parvlaev väljub Riiast Stockholmi esmaspäeviti, kolmapäeviti ja reedeti, vastassuunas aga teisipäeval, neljapäeval ja pühapäeval. Sõltuvalt kajuti klassist maksab ühe suuna pilet vähemalt 25 latti, millesse mahub ka õhtu- ja hommikusöögi hind.

Läti ja Rootsi pealinna vahel hakkab liiklema Poolas Szczecini laevatehases 1986. aastal ehitatud alus Russ. Sellel on 420 reisijakohta ning autotekk. Parvlaev kuulub laevandusfirmale Fesco ja selle prahtis Rootsi kompanii ScanSov. Läti poolt hakkab reisija- ning kaubaveoga tegelema firma LS-Redereja.

Seni pole Riia ja teiste Läänemere sadamalinnade vahel reisiparvlaevaühendust olnud. BNS

Hetkel kuum