26. november 1996 kell 22:00

Põhjalik projekt vältis ootamatusi

Lõpuks kiirelt valminud meremeeste kodu ehituse algus venis kaua. Maardu linnavõimud ei andnud ehitusluba.

Venitamine ehitusloa saamisega kestis nii pikalt, et ehituse tellijal tuli ehitaja leidmiseks korraldada uus võistupakkumine. Ehitushinnad olid tõusnud. Esialgu väljapakutud ehitusmaksumusest hoone püstitamiseks enam ei jätkunud.

Ehitajate võistupakkumise lõppvooru pääsesid kolm firmat: Benno, Kose Ehitus ja Skanska. Eesti meremeeste misjoni peasekretäri asetäitja Lauri Soone sõnul oli komisjonil ehitaja valimisel põhimõte loobuda kõige kallimast ja ka kõige odavamast pakkumusest. Kose Ehituse kasuks rääkis peale keskpärase hinna ka Hansapanga garantii ja kindlustus Hansa Kindlustuselt.

Kose Ehituse tegevdirektori Ivo Milli sõnul oli meremeeste kodu ehitus nende firma praktikas üks väheseid objekte, kus tellija teadis juba alguses, mida tahab. «Ehituse kirjeldustes oli väga täpselt määratletud kruvipeade suurus ja materjali nomenklatuur,» iseloomustas Milli projekti põhjalikkust.

Hoone kandev osa on kombineeritud silikaattellisest ja monoliidist. Väljast on maja kaetud liberto 200 tüüpi plekk-kassettidega.

Üle 400m² pinnaga hoones on kabel, kohvik, saun, garaazh, sidekeskus ja puhkuseks vajalikud ruumid.

Hetkel kuum