Normatransi pankrotihaldur Andres Tootsman ütles, et firma varad koosnevad põhiliselt Tallinnas Paldiski maanteel asuvast kahest soojustatud viilhallist, mis on aga panditud Hoiupangale laenu katteks. Hoiupanga nõue Normatransile ongi suurim, ulatudes 3 miljoni kroonini.
Pankrotiavalduse esitas ASi Normatrans vastu aga Tallinna haigekassa. Pankroti väljakuulutamise ajal nädal tagasi oli Normatransi võlg haigekassale ja maksuametile jõudnud kokku juba üle miljoni krooni. Ülejäänud nõuded on väiksemad. Üh-tekokku on Normatrans bilansi järgi võlgu 5,6 mln kr.
Normatrans on üks Norma endistest struktuuriüksustest, mis anti algselt rendile sealsamas töötanud inimestele. 1994. a alguses müüdi aga neile ka kõik aktsiad. Oma põhikirjalise tegevusega, kaubavedude korraldamisega ei suudetud kuigi kaua tegelda. Otsiti uus näiline investor, kellele kogu aktsiapakk aasta tagasi üle läks. Enam kui 20 Normatransile kuulunud kaubaveokit on maha müüdud, raha käibekapitalina ära kulutatud. Alates käesoleva aasta sügisest otsiti ostjat ka viilhallidele.
Andres Tootsman avaldas arvamust, et Normatrans uppus oma kohustustesse enda suutmatuse tõttu äri ajada.
ASi Norma Maja tegevjuht Jüri Tomson tõdes, et Normal on Normatransi vastu 300 000kroonine nõue, mis tuli kohtu kaudu sisse nõuda. Vastav kohtuotsus tehti küll tänavu augustis, ent raha on Normal seni saamata.
Tomson märkis, et ASil Norma polnud mingit kohustust kasutada kaubavedudel Normatransi veokeid. Ka tema avaldas arvamust, et firma pankroti põhjus on saamatu äriajamine.
Tomson lisas, et viilhallide all olev ja neid ümbritsev maa on juriidiliselt seniajani ASi Norma kasutusvalduses.