16. detsember 1996 kell 22:00

Viru Tuur jätkab ühinemisi

Viru Tuuri tegevdirektori Toivo Keva sõnul oli nende huvi ühinemisel laiendada oma müügivõrku ning vähendada reklaamikulutusi. Ta lisas, et Võru büroo kaudu tahavad nad hakata pakkuma oma toodet -- Põhja-Eestit -- Lõuna-Eesti inimestele ning ka vastupidi. Hermes Reisid hakkab kandma nime Viru Tuuri Võru reisibüroo.

Hermes Reiside tegevdirektor Eda Veeroja oli arvamusel, et moodustuv reisibüroode kett on kasulik nii kohalikele reisibüroodele kui ka Eesti turismile üldse, kuna see parandab Eestisse tulevatele inimestele pakutavate teenuste kvaliteeti.

Veeroja lausus, et Eesti turul on palju reisifirmasid, kes pakuvad ühesugust teenust ühesuguste hindadega. «Miks mitte tagada nendele büroodele ühesugune kvaliteet, pealegi on hulgi sisse ostetud teenus reisibüroo jaoks odavam,» põhjendas ta reisibüroode ühinemist.

Hermes Reisid tegeleb nii välisturistide vastuvõtmise Eestis kui ka eestlaste saatmisega välismaale. Firma aastane müügimaht on suurusjärgus 3 miljonit krooni.

Veeroja lausus, et nad ei ole oma senise tegevusega väga rahul ning see on ka põhjus, miks otsiti kontakte teiste firmadega. «Kui suveperioodil elame rahuldavalt ära, siis talvel oleme pidevalt kahjumis,» lausus ta.

Bussikoondisega Omnibuss on Viru Tuur sõlminud tänaseks ühinemise raamlepingu, alates 2. jaanuarist on Omnibuss Viru Tuuri tütarfirma, selgitas Keva. «See annab võimaluse suurendada välisreiside müümist eestlastele Viru Tuuri poolt,» lausus Keva. Seni on Viru Tuur tegelenud põhiliselt siseturismiga.

Autobussikoondise Omnibuss direktori Rein Vinni sõnul tegi Keva ühinemisettepaneku neile juba ammu. Ühinemise positiivse küljena märkis ta seda, et Viru Tuuri kaudu on kergem kliente leida, negatiivse momendina seotust ja kohustusi Viru Tuuri ees, mis võib neid ilma jätta osast senistest klientidest.

Omnibussil on 15 bussi, millest sõidukorras umbes 10. Osa busse on ostetud liisinguga ning seetõttu on Omnibussil ligi miljoni krooni suurune võlakoormus. Firma aastakäive oli ligi 2 miljonit krooni. Ühinemisest tingituna loodab Vinni käibe kasvu kolmandiku võrra. Tema sõnul on nad seni töötanud minimaalse kasumiga. Seni on teenindatud reisibüroosid nii Eestis kui väljapoole Eestit reisimisel.

Reisibüroo Estravel tegevdirektor Aivo Takis ütles, et suhtub reisibüroode ühinemisuudisesse positiivselt. «Üks suurem firma on alati usaldusväärsem partner nii klientidele kui hankijatele kui neli väiksemat,» lausus ta ning lisas, et Eestis võiks ühinemisi rohkemgi olla.

«Seni on reisibüroodel traditsiooniks olnud poolituda ja laguneda siis, kui hästi läheb, ning ühineda ja liituda alles siis, kui halvasti läheb. Loodan, et nimetatud firmad ei ühine mitte majanduslike olude sunnil, vaid tuleviku turundusstrateegia nimel,» kommenteeris Takis reisibüroode ühinemist.

Enam kui kuu aega tagasi ühines Viru Tuuriga reisibüroo Tarmotuur. Kõik Viru tuuriga ühinenud firmad jäävad omaette bilansiga. Toivo Keva on varem öelnud, et firmade ühinemise tulemusena peaks tekkima Eestis üks suurema müügimahuga reisifirmade müügikette. Viru Tuuri selle aasta planeeritav müügimaht on 22--23 miljonit krooni.

Hetkel kuum