17. detsember 1996 kell 22:00

Tamm ja Undusk kohtuvad veebruaris

Eilsel Tallinna linnakohtu eelistungil ekslinnapea Jaak Tamme ja riigikoguja Feliks Unduski vaidluses au ja väärikuse üle lepiti kokku, et põhiistungit alustatakse alles veebruaris.

Unduski esindaja Erich Vallimäe loobus eile oma taotlusest kutsuda tunnistajana kohtusse endine Tallinna abilinnapea Ivar Lindpere, kesklinna vanem Jüri Ott, Jaan Sotter muinsuskaitseametist ning riigikogu liige Daimar Liiv. Samas kordas ta taotlust kutsuda kohtusse tunnistajaks Tallinna volikogu õigusnõunik Hilja Merzin ning vastaspoolena Jaak Tamm, mille kohus rahuldas.

Vandeadvokaat Üllar Talviste vaidles Tamme kohtussekutsumisele vastu, pidades seda vastuoluks seadusega, mille kohaselt on igaühel õigus endale ise esindaja valida.

Taas väljendasid pooled erimeelsust selles suhtes, mis on ikkagi vaidluse aluseks. Talviste jäi endale kindlaks ja kinnitas taas, et Jaak Tamme korteriostuleping oli juriidiliselt korrektne. Sellest lähtuvalt palus ta tunnistajana kohtusse kutsuda notar Tiit Sepa, kes oma allkirja ja pitsatiga lepingu kinnitas.

Undusk pidas ostulepingut endiselt vaid üheks episoodiks tehingute ahelas, mille laitmatust väites olevat Tamm Unduski meelest valetanud.

Juhul kui kohtuvälist kokkulepet alla ei kirjutata, saavad pooled kokku 10. veebruaril Tallinna linnakohtu istungil. ÄP

Hetkel kuum