19. veebruar 1997 kell 22:00

Klementi õmblusvabriku tuumikinvestor killustus

Tallinna Pangaga seotud aktsionäridele kuuluva Seimakti asemel kuuluvad pooled Klementi aktsiad nüüd viiele osanikule, kellest üks on investeerimisfirma AS Talinvest, lausus Seimakti juht Henn Ruubel.

Tallinna Panga nõukogu esimees Guido Sammelselg kinnitas, et pangal Seimakti aktsiaid ei ole. «See on Talinvesti ja Roosipuu (Talinvesti nõukogu esimees Jaak Roosipuu -- toim.) firma, mis seob Klementi investoreid,» sõnas ta.

Ruubel lausus, et Seimakt oli loodud Klementi aktsiate hoidmiseks, mille järele pole enam vajadust. «Omanikud tõstsid aktsiad ühest taskust teise, Tallinna Pank ei teeninud sellelt tehingult sentigi,» selgitas ta.

Sammelselg põhjendas seni Seimaktile kuulunud Klementi aktsiate jagamist investorite eri huvidega. Mitut suurinvestorit ühendava firma puudus on, et iga otsus võib ühele meeldida, aga teisele mitte, selgitas ta.

Seimakti aktsiate müük toimus 7. veebruaril. ASi Klementi tollal 360kroonise turuväärtusega aktsia müüdi Henn Ruubeli sõnul turuväliselt 100kroonise nominaalväärtusega.

Klementi nõukogu tegi 28. veebruaril toimuvale aktsionäride üldkoosolekule ettepaneku suurendada firma 18,75 mln kroonist aktsiakapitali 5,5 mln krooni võrra.

Pool aktsiakapitali suurendamiseks vajatavast summast kaetakse mulluse kasumiga, kinnitas Klementi tegevdirektor Madis Võõras. Ülejäänud aktsiad emiteeritakse eelisostuõigusega senistele aktsionäridele, lisas ta.

Võõrase sõnul on täiendav aktsiaemissioon plaanis kevadel ja seetõttu on eriti oluline Klementi aktsia turuhind sel ajal. «Meil võib tekkida probleeme sügisrõivaste materjali ostmisel, kui aktsia hind suure müügisoovi tõttu oluliselt langema peaks,» tõdes ta.

Kui mõnel Seimakti kuulunud investoril on huvi Klementi aktsiatest loobuda, siis aktsiate jagamise järel ei müüda korraga nii suurt pakki ja aktsia hinna langus ei ole nii suur, kommenteeris Guido Sammelselg.

Uute aktsiate hind täiendaval emissioonil tuleb mõnevõrra odavam emiteerimise hetke turuhinnast, sõnas Võõras.

Sellel kuul otsustas Klementi nõukogu esitada Tallinna väärtpaberibörsile taotluse börsile pääsemiseks.

Hetkel kuum