25. veebruar 1997 kell 22:00

Lühiuudised välismaalt

18. märtsil alustab Lätis tegevust teine mobiilsideoperaator Baltcom GSM.

Praegu on Läti ainus mobiilsideoperaator firma Latvijas Mobilais Telefons, mis tagab mobiilside GSM- ja NMT-450-süsteemis.

51 protsenti Baltcom GSMi kapitalist kuulub Läti ettevõttele Alina, ülejäänud 49 protsenti välisfirmale LatCom, mis esindab Ameerika kompaniisid Western Wireless International Corporation ja Metro Media International Telecommunication Inc.

Firmale Alina kuulub veel 25 protsenti Baltcomi kaabeltelevisioonist ja 50 protsenti kaugotsingufirma Baltcom Plus aktsiatest. BNS

Valminud on Riia lennuvälja arenguplaan, mis näeb esmajoones ette reisijate terminaali rekonstrueerimist.

Kuna uue terminaali ehitus läheks maksma kakssada miljonit dollarit, otsustati olemasolevat terminaali moderniseerida ning sellele juurdeehitus teha. Projekti finantseeritakse laenust ning reisijate väljalennule kehtestatavast lisamaksust.

Lennuväljal on kavas laiendada ja nüüdisajastada ka maandumis- ja ruleerimisradasid. Maandumisrada pikendatakse 700 meetri võrra.

Nüüdisajastatakse ka veosteterminaal, lennuvälja territooriumile rajatakse hotell ja ärikeskus ning laiendatakse autoparklaid. BNS

Läti erastamisagentuur on saanud Saksa Ruhrgas ja Preussen Electra konsortsiumilt positiivse vastuse 16 protsendi Latvijas Gaze aktsiate ostuks.

Saksa konsortsiumi esindajad saabuvad Riiga tehingut lõpetama teisipäeval.

Erastamisreeglite kohaselt ostab 16,25 protsenti Latvijas Gaze aktsiatest ära Saksa konsortsium, sama hulk aktsiaid müüakse Venemaa Gazpromile.

Latvijas Gaze aktsiakapital on 27 mln latti. Ühe aktsia hind on 2,5 latti. LETA- ETA

Armeenia kavatseb konjakitootmist aastaks 2005 suurendada 550 000 dekaliitrini aastas.

Eesmärgi saavutamiseks on põllumajandusministeerium välja töötanud sihtprogrammi Konjak.

Mullu ulatus Armeenia konjakitoodang 350 000 dekaliitrini, tänavu on plaanis toota 410 000 dekaliitrit. Tuleval aastal peaks tootmine suurenema 420 000, 1999. aastal 450 000 ja 2000. aastal 500 000 dekaliitrini. INTERFAX-BNS

Hetkel kuum