3. märts 1997 kell 22:00

Võhma seentega läheb veel aega

Mägi sõnutsi teevad kombinaadi võlausaldajad eesotsas Ühispangaga lähipäevil otsuse, kas kuulutada välja uus müügivoor või kohustada Trade Energy Besti, mis soovib 85 miljoni krooniga rajada Võhmasse seenekasvatuse, maksma tagatisraha.

Kuna Trade Energy Besti näol on tegemist ainsa ostjaga, siis pidas Mägi otstarbekamaks teist varianti. Sellisel juhul tasuks AS Trade Energy Best viis protsenti ostusummast ehk ligi 240 000 krooni ning saaks ostusumma tasumiseks kuu või paar pikendust.

Kui määratud aja jooksul ettevõtet ei osteta, siis kaotab Trade Energy Best tagatisraha. «Põhimõtteliselt on nad tagatisraha maksmisega nõus,» lausus Arno Mägi. «Kuna tegu pole tavalise investeeringuga, vaid ka Võhma kui linna tööhõive säilitamisega, siis tahavad nad saada ka valitsuse garantiid.»

Trade Energy Besti finantsdirektror Jaak Karu ütles, et tema juhitav firma ei taha mitte valitsuse garantiid, vaid seda, et valitsus kompenseeriks laenuintresse. Karu märkis, et valitsus on juba lubanud kompensatsiooni eraldada reservfondist. Kui suure summaga on tegu, ei osanud ta öelda, kuna eeldatavasti tuleb küsimus valitsuses arutusele nädala pärast.

Karu kinnitas, et juba täna või homme teeb Trade Energy Best esimese ülekande kombinaadi varade eest, ostu-müügileping sõlmitakse alles pärast seda, kui valitsus on teinud oma otsuse.

Arno Mägi ütles, et AS Trade Energy Best ei taha ettevõtet osta enne, kui on saanud valitsuselt lubaduse investeeringut toetada, kuna pärast ostmist on toetuse saamine kaheldav.

Hetkel kuum