10. märts 1997 kell 22:00

Viisnurk sõlmib suurlepingu Atomicuga

Seni põhiliselt tippsportlastele orienteerinud Atomic tahab suurendada rahvasuuskade müüki, selgitas lepingut ASi Viisnurk tegevdirektor Meelis Kukk.

Fischeri järel maailma teine suusatootja Viisnurk plaanib Kuke kinnitusel viia sel kevadel oma aktsiad Tallinna väärtpaberibörsi lisanimekirja. «Lähiajal tuleb väike täiendav aktsiaemissioon,» lisas Kukk.

Kolme viiendiku Viisnurga aktsiate omanik Baltic Republic Fund on Kuke kinnitusel börsile minekust huvitatud. Üejäänud Viisnurga aktsiad kuuluvad paarisajale väikeaktsionärile, kes on firma endised või tänased töötajad.

«Viisnurk on väga põnev ettevõte,» kommenteeris HF Arenduse ASi maakler Kaur Elviste firma tulekut börsile. Tema kinnitusel on aga raske prognoosida Viisnurga aktsia hinda, sest valdav on ettevõtte toodangus hooajakaup, mistõttu koguneb kasum ebaühtlaselt. «Selles mõttes on ta sarnane Pennuga,» märkis Elviste.

Meelis Kuke kinnitusel on Viisnurk viimastel aastatel investeerinud eeskätt mööblitootmisse ja eesmärk on suurendada viimase tähtsust.

Kui eelmisel aastal oli mööblikäive 27,6 miljonit krooni, siis kolme aasta jooksul peab mööblikäive jõudma 100 miljoni kroonini, ütles ta.

Kolm viiendikku mööblist müüb Viisnurk praegu lääne turul, põhiliselt toodab ettevõte elutoamööblit.

Viisnurga eelmise aasta käive oli 153,9 miljonit krooni ja puhaskasum 7,8 miljonit krooni, mis on Kuke sõnul ootuspärane.

Poole Viisnurga toodangust moodustavad suusad, veerandi kiudplaadid ja viiendiku mööbel. Lisaks annab tehas 15 protsenti Pärnu linna soojast ja toodab suuskade ja mööbli plastmassdetaile.

1995. a oli Viisnurga käive 134,8 mln krooni ja kasum 7,9 mln krooni. Mullu investeeris ettevõte 22,7 miljonit krooni, tänavu on Meelis Kuke teatel plaanis investeerida 5 miljonit krooni.

Hetkel kuum