13. aprill 1997 kell 22:00

Hansapank alandab laenuintresse

Hansapanga juhatuse esimees Jüri Mõis teatas laupäeval panga aktsionäridele, et hoolimata asjaolust, et pank täitis kolme kuuga viie kuu kasumiplaani, alandab Hansapank kasumiprognoosi tõstmise asemel teenuste hinda ja laenuintressi, et pakkuda klientidele senisest paremaid tingimusi.

Mõisa sõnul on pangal 1997. aasta jooksul kavas avada Lätis peale kahe olemasoleva kontori veel kaks ja Leedus on plaanis osta pank, et seal aasta lõpuks operatsioonid käima saada. «Meil on Leedus panga ostmiseks head eeldused, kuna Deutsche-Lettische panga ostmisel Lätis omandasime vastavad kogemused,» tunnistas ta.

Mõisa sõnul kavatseb pank kõigis Balti riikides keskenduda tavapärastele finantsoperatsioonidele, nagu pangateenused, liising, kindlustus, investeerimistegevus ja väärtpaberivahendus.

Mõis ütles et kuna Euroopa rahaliit muudab finantsmaailma, on Hansapank valmis tegema koostööd maailma suurpankadega. «Ida suunal ei taha me riske võtta,» lisas Mõis. Tema sõnul on Hansapangal avatud Moskvas esindus ja esinduse tasemele on plaanis jääda ka Ukrainas ja Peterburis.

Hansapanga aktsionäride üldkoosolek kinnitas laupäeval panga 1996. aasta aruande, otsustas maksta aktsionäridele dividende 1,25 krooni aktsia kohta ja korraldada fondiemissioon, mille käigus olemasolevate aktsionäride aktsiate arv kahekordistub.

Dividendid makstakse välja aktsiaraamatu 28. aprilli kella 9 seisu alusel aktsionäri väärtpaberiarvega seotud arvelduskontole. Samal päeval toimuva fondiemissiooni tulemusena kahekordistub aktionäride kontol olevate aktsiate arv ning panga aktsiakapital suureneb 382,4 miljoni kroonini.

Hetkel kuum